dureri in piept

24-02-2010
st3fania
Nu este medic/terapeut
st3fania
Buna seara!
De vreo 2 saptamani m-am trezit cu niste dureri in piept care ma sperie. Prima senzatie a fost ca ma doare chiar intre sani dar apoi, de cele mai multe ori durerea a fost in partea stanga.( in prima jumatate a sanului stang). Nu este o durere permaneta, cateodata tine aproximativ 15 minute dar reapare des, cateodata poate 30 de minute, cateodata e senzatie usoara iar alteori e mai puternica, alteori parca nu mai trece. Am senzatia ca este o durere de suprafata dar in acelasi timp mai simt senzatia si in spate, din ce in ce mai des, la acelasi nivel dar nu ca si cand m-ar intepa ceva care duce pana in spate ci ca si cand ar fi in fata si in spate separat. (mi s-a intamplat o singura data cand m-am ridicat brusc sa simt senzatia ca ceva ma tinea in spate si facea lagatura cu pieptul si am observat ca atunci cand apas cu mana zona sanului stang, in prima parte de la dreapta la stanga si de la jumatatea sanului in jos cam pana unde se termina simt durerea mai clara...stiu ca exact acolo ma doare )A mai avut si dureri de stomac si cateodata simt ca se muta si mai jos spre stomac( dar rar), mai mult sub coasta, dar senzatia este tot pe partea stanga de cele mai multe ori. Vreau sa specific ca nu cred ca are nicio legatura cu efortul, ci pur si simplu din senin. Sper ca am fost destul de explicita. nu pot sa-mi dau seama de la ce ar fi si ce analize sa-mi fac pentru ca atunci cand cred ca poate e de la inima ma razgandesc si zic ca e de la stomac si tot asa pt ca sunt ciudate si se mai si schimba. La inceput cand au aparut am crezut ca din cauza ca am inhalat vreo substanta toxica ca tocmai facusem dezinsectia, dar domnul mi-a zis ca nu e nicio problema ca e o substanta nedaunatoare omului, apoi m-am gandit ca poate e pe baza de stres ca sunt o persoana care se streseaza din orice. Sper sa ma puteti ajuta cu un raspuns. (care ar putea fi cauza). Va multumesc mult
2 comentarii
0
02-03-2010, ora 01:08
colae1
Nu este medic/terapeut
colae1
As dori si eu va rog o explicatie.Am de vreo 10 zile dureri in piept sub sanu stang si mai spre stanga catre coaste.nu toata ziua Durerea este si in spate tot in acea zona.Puteti va rog sami spuneti ce poate fi.Sunt foarte nedumerit.Va multumesc foarte mult. Nco.
0
24-07-2012, ora 22:14
Ursulic
Nu este medic/terapeut
Ursulic
Ajutati-ma!
mai bine de un an simt dureri acute de parca ar fi niste intepaturi sub coasta in partea stinga care cu timpul sau prlins inspre spate adinc, mai ales cind stranut am o durere insuportabila-ca sa nu o simt ar fi nevoie in timpul stranutului sa plec capul pe spate, si inca o simt in timpul expirarii adinci, nu pot intelege ce ar putea fi-ma gindeam de la coloana vertebrala, tocmai am uitat sa mantionez ca durerile au aparul in urma cu vreo 3 luni dupa un accident. marcar daca ati putea sa ma indreptati la analizele respective.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici