dureri in spatele urechi care duce spre tample

10-01-2013
gurichard
Nu este medic/terapeut
gurichard
de la craciun a inceput cu o durere de cap mica si parca in urechea dreapta ma durea unpic si parca cand mancam imi trecea dar acuma in ziua de azi ma doare in spatele urechilor si se duce durerea cateodata spre tample si parca ma doare si in urechi, parca simt presiune asa nu stiu cum sa explic am fost la medic de fam. ma trimis sa fac SAF, este o radiografie la cap, l-am facut si mia spus si aia care mia facut radiografia ca am sinuzita si doctoru de familie mia spus ca am sinuzita ma trimis la orl, nu stiu ce medic era dar sa uitat in gura mea mia pus degetele la nas si iam zis ca nu ma doare la frunte la fel nu simt durere mare nici nu stiu, nici macar nu sa uitat in urechile mele nu stiu ce doctor este acela, am fost din nou la medicul de familie si el mia zis cum nu a vazut acel doctor ca nu am sinuzita ca se vede pe radiografie, si mia spus sa raman pe tratamentul asta iau amoxacilina dimineata si seara si ibuprofen la fel si parca ma simt unpic mai bine dar tot simt durere dar mai mica nu stiu sfatuitima va rog deci ma doare in spatele urechi si in urechi se duce spre tample cateodata si la ganglioni pe acolo si jos pe gat si parca cand imi pocnesc gatul ma doare mai tare dupa vreo cateva ore va rog sa imi raspundeti.
2 comentarii
0
11-01-2013, ora 08:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
durerea descerisa pare a durere care vine de la coloana cervicala
dar poate fi si dentara si de la curecnt
daca aveti radiografia.. faceti o scanare si atasati radiografia scanata pe adresa mea personala pe hotmail
0
11-01-2013, ora 15:34
gurichard
Nu este medic/terapeut
gurichard
Buna, v-am trimis radiografia la adresa de email mentionata de dvs, si va rog sa ma scuzati de greselile de ortografie cand am scris am scris in graba.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.