Dureri in timpul actului sexual

30-05-2008
mythought
Nu este medic/terapeut
mythought
Buna ziua,

Am 23 de ani si de la inceputul vietii sexuale ma confrunt cu o problema foarte mare pentru mine: am dureri (groznice cateodata) in timpul actului sexual, in partea de jos a amdomenului sau dureri de ovare. Uneori acestea sunt urmate de adevarate crize (nu pot sa merg pentru ca ma doare rau sau sa ma misc, trebuie sa stau in pat vreo 30 de minute. As vrea sa stiu care pot fi cauzele si cum pot sa evit aceste dureri.

Multumesc frumos!
12 comentarii
0
17-06-2008, ora 00:00
diana88
Nu este medic/terapeut
diana88
se poate o intrebare?! durerile le simti dupa actul sexual sau in timpul?
0
21-07-2008, ora 00:00
MateiRodica
Nu este medic/terapeut
MateiRodica
intreaba un profesor yoga
0
21-07-2008, ora 00:00
MateiRodica
Nu este medic/terapeut
MateiRodica
sau poti merge la centrul naturist SantoRaphael bucuresti pipera aproape de statia de metrou pipera
0
20-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
chiar si dak esti ft excitata?
0
27-08-2008, ora 00:00
raluk_dv
Nu este medic/terapeut
raluk_dv
si eu simt la fel chiar daca sunt ff excitata ma doare burta jos si ovarele.nu stiu ce sa iti zic si eu caut rasp la chestia asta dar cred ca pana la urma tot la medic ajung...bafta!
0
28-08-2008, ora 00:00
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
Fetelor haideti ca va rspund eu, daca sunteti nelamurite. Si sotia mea avea dureri in timpul si un pic dupa actul sexual si normal ca era foarte frustrant pentru amandoi. La noi problemele sau rezolvat dupa nasterea primului copil, nastere normala si nu prin cezariana. Problmea este la uter, ai uterul foarte mic si nu esti compatibila cu el si oricate medicamente vei lua, nu vei scapa decat dupa nasterea naturala a unui copil, ca atunci te fortezi si daca ai un medic bun, vorbesti cu el si te coase mai larg nu stramt. Eu am avut aceeasi problmea si acum totul este ok. dar recunosc ca doctorul a observat ca era strampta, chiar mia zis dupa nastere ca era strampta, dar acum ar trebui sa fie ok. fara sa-i cer eu nimic. Sincer sa fiu nici nu stiam ca aceasta ar fi cauza.
0
29-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
nu e vba de asa ceva.eu am fost la control pt problema asta in cele din urma si mi-a dat de facut tratament...era vba despre o inflamatie a colului uterin si mi-a dat sa fac si o urocultura pt k e posibil sa fie o infectie a vezicii urinare...mi-a zis k durerea vine nu de la organele genitale ci de vezica urinara care este situata anterior de vagin si care..normal da semne de duerere si aceste durerei sunt receptionate si simtitte de oragene genitale
0
13-11-2008, ora 18:17
dima_ionut55
Nu este medic/terapeut
dima_ionut55
buna ziua am 22 de ani si am o problema ! in timpul actului sexual uneori am dureri cand stau in o anumita pozitie! ce ar trebui sa fac?
0
16-01-2009, ora 22:09
veverita crys
Nu este medic/terapeut
veverita crys
din cauza ca ai vreo infectie vaginala, deoarece si eu am aceleasi simptome
0
17-01-2009, ora 16:05
dima_ionut55
Nu este medic/terapeut
dima_ionut55
mersi frumos! dar am fost la medic! si am avut un tratament cu metronidazol si niste ovule! dar degeaba
0
17-01-2009, ora 22:26
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
consulta un alt doctor..si eu consider k e o infectie ceva, care trebuie tratata corect.sau poate k e pe alt fond..
0
05-03-2009, ora 12:06
andreea0806
Nu este medic/terapeut
andreea0806
pana acum am avut o viata sexuala activa si nu am prezentat dureri chiar deloc.acum de ceva timp simt niste dureri dar doar in anumite pozitii.nu stiu care ar fi motivul...este normal sa ai dureri ?de ce pana acum nu am avut si au aparut acum?

multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Actul sexual propriu-zis
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •