Dureri in timpul actului sexual - incotro sa ma duc?

18-01-2010
cryy
Nu este medic/terapeut
cryy
Ma numesc Cristina si am 23 ani.De un an am dureri foarte mari in timp ce fac sex, nu pot deloc sa am contact sexual.Sunt impreuna cu prietenu meu de 4 ani jumate si inainte nu aveam problema asta, Va rog sa-mi spuneti si mie din ce cauza sunt durerile astea, am fost si la ginecolog si mi-a dat un tratament ca am avut o infectie severa si mi-a trecut dar durerile tot le am.Am crezut ca din cauza infectiei am durerile dar cum m-am tratat de infectie durerile au ramas.Am facut si o pauza de sex timp de cateva luni in speranta ca poate imi trec durerile dar degeaba tot ma doare.Nu stiu ce sa mai fac si unde sa merg, va rog sa ma ajutati.Va multumesc
6 comentarii
0
18-01-2010, ora 06:38
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergi la un medic homeopat cu experienta. Homeopatia cunoaste remedii care vindeca astfel de probleme.
0
24-01-2010, ora 23:03
Pitagora
Nu este medic/terapeut
Pitagora
Dar ai apetit sexual? Esti lubrifiata suficient? Lubrifierea insuficienta poate provoca dureri puternice si uneori, persistente.
0
26-01-2010, ora 17:33
cryy
Nu este medic/terapeut
cryy
Da am apetit sexual.Si sunt lubrifiata suficient dar degeaba tot am dureri.Multumesc
0
26-01-2010, ora 23:03
Pitagora
Nu este medic/terapeut
Pitagora
Mergi la un alt medic si spune-i despre problema asta (in caz ca nu te intreaba el). Si eu am avut problema asta de doua ori pana acum (sunt de varsta cu tine) si am avut prima data o candida rebela (dar in cazul asta durerea era mai mult o usturime foarte, foarte puternica) si-n al doilea caz, ovarele inflamate (atunci ma durea cumva in burta si daca nu ma opream, incepea sa ma doara tot abdomenul. Era o durere asa, ca o lovitura cumva...oricum, de nesuportat).
Mergi la un alt medic, sa vezi despre ce este vorba. E pacat sa stai asa...
Multa sanatate!
0
26-01-2010, ora 23:12
cryy
Nu este medic/terapeut
cryy
Am avut si eu candida de atunci au inceput durerile si m-am tratat dar tot nu mi-au trecut durerile.Si da simt la fel ca si tine o durere in burta foarte tare dar numai ca nu am dureri de abdomen daca nu ma opresc, am doar durerea aia in stomac neinsuportabila.Da in ultimu caz voi merge la alt doctor.Multumesc mult si la fel iti doresc multa sanatate
0
04-03-2011, ora 18:39
manuceau
Nu este medic/terapeut
manuceau
buna! numele meu este Manuela, am 23 de ani, 68 kg, 1.63 inaltime. aqm 1 an si jumatate am nascut prin cezariana, dupa nasterea copilului nu am mai putut avea relatii intime cu sotul meu decat ocazional pentru ca mai tot timpul acuz dureri la desfasurarea actului sexual, de 2 luni am dureri de sani (ii simt foarte grei si ma dor cand ii masez) si in aceste 2 luni de 4 ori am avut menstruatie, chiar si dupa ce am nascut menstruatie era normala la data fixa mai putin in aceste 6 luni.specific si faptul ca dupa cele 40 de zile de lehuza am faqt o infectie la operatie pe care nu am putut-o trata decat cu augmentin deoarece alaptam si nu stiu cat de normal a fost si faptul ca dupa cezariana in cele 40 de zile noaptea nu ma puteam ridica in forma sezut pentru a alapta. ma gandesc ca toate astea ar fi putut fi o dereglare... as dori sa imi oferiti un raspuns!va multumesc frumos!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •