Dureri in timpul actului sexual (intr-o anumita zona)

15-01-2009
amskara
Nu este medic/terapeut
amskara
Buna ziua. am incercat sa ma lamuresc doar citind subiecte de pe forum, dar nu am reusit. Banuiesc o anexita...

Ca sa fac o introducere, sunt fata, am o viata sexuala de aproape 2 ani iar de 6 luni una foarte activa si reusita. in orice caz, problema mea este ca in ultima vreme in timpul unor pozitii prin care ma poate penetra adanc, ajung sa simti durere intr-o anumita zona. Nu stiu exact sa explic unde dar in mare ar fi pe partea de sus a vaginului.

Nelamurirea mea este ca in mod normal, pana sa incep sa simt aceste dureri, stimularea zonei respective (posibila doar prin penetrarea adanca) imi placea foarte mult. Prima data cand am simtit aceasta durere a fost in timpul actului si senzatia a devenit din placere progresiva in durere.

Sper ca am reusit sa fiu clara cat sa ma puteti ajuta cu un sfat pentru ca sunt foarte nelamurita.
3 comentarii
0
18-01-2009, ora 00:47
Letal
Nu este medic/terapeut
Letal
Pai asta e din cauza penetrarii! Dupa cum ai spus mai sus "in timpul unor pozitii prin care ma poate penetra adanc" din cauza asta se datoreaza, vaginul tau nu e infinit! are o limita si limita aceea la voi banuiesc ca e atinsa in timpul acelor pozitii!
0
18-01-2009, ora 03:48
amskara
Nu este medic/terapeut
amskara
multumesc, :) doar ca in timpul acelor pozitii in alte momente, eu nu simt deloc dureri, ba chiar imi place foarte mult. si oricum din cate stiu vaginul se poate dilata chiar si in lungime in fuctie de marimea penisului...
0
29-05-2014, ora 04:36
Alesya982
Nu este medic/terapeut
Alesya982
Sunt în aceiaşi situaţie un pic mai complicat cred.Am fost pe stop si am folosit un ob, de obicei nu folosesc, nu mi-a venit cum trebuie, nici nu pot numi sânge, având în vedere că mă tine o saptamana Şi îmi curge exagerat de mult.De 4 zile am mancarimi în zona vaginala, iar în timpul actului sexual mă doare extrem de tare, mai ales la intrarea în vagin, mă doare când mă asez, trebuie să mă pun un pic mai pe spate de fiecare dată.Aseară când mi-am făcut baie, Şi am dat cu mâna am observat că este inflamat, unflat.Îmi scuzaţi exprimarea fiindcă altfel nu ştiu cum să spun exact ce mă doare.Este exact zona un pic mai jos pe unde facem pipi, cu degetul se simte o zona nu tocmai fină si netedă, repet nu ştiu cum să explic, undeva în partea de sus a vaginului.Sunt foarte speriată, Şi de aceea am început să scriu si pe astfel de forumuri, îmi cer scuze că nu am putut veni cu o solutie pentru tine si că a trebuit să îmi spun problema aici, însă nu mi-am dat seama cum să-mi scriu propria intrebare.Îmi cer scuze încă o dată!Mulţumesc frumos!:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •