Dureri in zona genitala, usturimi la urinat.

30-12-2009
joycebloom
Nu este medic/terapeut
joycebloom
Buna ziua, de ceva vreme am un disconfort in zona genitala. Simt mai mereu o durere musculara localizata in partea dreapta a penisului. Durerea respectiva se intensifica atunci cand imi simt vezica plina si trebuie sa urinez. Dupa ce urinez disconfortul se diminueaza, iar in timp ce urinez simt o usoara usturime. Am facut urocultura si a iesit negativa deci nu poate fi vorba de o infectie, iar acum medicul m-a trimis sa fac o ecografie a abdomenului. Totodata, dupa ce urinez si fac un efort, cum ar fi sa ma asez pe scaun sau sa ma ridic, simt ca si cum ar mai fi o picatura de urina pe tract. Durerile musculare sunt localizate la baza penisului si in partea dreapta a acestuia. Am observat totodata ca partea dreapta a partii superioare a penisului are o culoare mai inchisa, violacee in comparatie cu cealalta parte. Prima data am crezut ca e din cauza exercitiilor fizice pe bicicleta pe care le fac zilnic dar imi este frica sa nu fie ceva mai grav. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.