dureri in zona inimii, palpitatii, ameteala cand ies afara din casa

08-09-2013
bogdan844
Nu este medic/terapeut
bogdan844
Buna seara!numele meu este Bogdan si am 29 de ani..in urma cu 5 ani mi sa facut rau si am fost la urgenta..am facut niste analize sange totul bine..ekg mi sa spus ca am un bloc ramura minor...am continuat sa fac investigatii am fost la spitalul militar am facut ecografie la inima..a iesit bine dar am avut tensiunea 17 cu 9(frica de spital)cu 10 min inainte de ecografie aveam 14 cu 9 la un alt doctor in acelas spital..eu lucrez in service auto si cand ma aplec simt ca mi se umple inima cu sange si pe urma bate repede ma speri..mai am probleme cand vb cu cineva mi se face rau..stare de ameteala...am fost la pshiatrie o gramada de pastile nu am luat tratamenutul prescris..am fost la spitalul 9 si nu am avut incredere in medicul de acolo...sa am o problema cu circulati sangelui?nu stiu ce analize sa mai fac..daca alerg 20 de min am chestia asta care o simt eu ca si cum se umple inima prea mult cu sange...am si o vena la piciorul drept care sa ingrosat din zona inghinala pana pe gamba si au mai aparut niste vene pe langa...multumesc
4 comentarii
0
08-09-2013, ora 20:08
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Ai facut niste analize de sange? Care sunt valorile analizelor de biochimie si ale hemoleucogramei ?
0
08-09-2013, ora 20:30
bogdan844
Nu este medic/terapeut
bogdan844
nici nu stiu ce analize au facut..sa mai fac analize?chiar nu stiu ce sa mai fac..
0
08-09-2013, ora 20:55
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Trebuie vazut care este rezultatul analizelor de sange in prima faza.
0
08-09-2013, ora 20:57
bogdan844
Nu este medic/terapeut
bogdan844
o sa fac un alt set de analize si o sa revin cu rezultatul..multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  •