Dureri in zona pieptului si coastelor.

18-06-2017
pertadarius3
Nu este medic/terapeut
pertadarius3
Buna ziua, am 22 si de o saptamana si ceva sau doua ma confrunt cu o problema de sanatate si anume ca am o durere in zona pieptului si intepaturi in zona coastelor din partea stanga, senzatii de ameteala uneori si oboseala la efort mic. Cam de 3 luni de zile am fost foarte racit, febra si tot tacamul unei gripe si dupa o luna s-a repetat iarasi. Mentionez faptul ca am fost la control la inima si am facut si radiografie la plamani si in ambele parti a zis ca este ok. Domnul Doctorul de la plamani mi-a dat nsite medicamente crezand ca poate fi o nevralgie, dar nu mi-a trecut durerea si nu inteleg ce poate fi. Va rog dati-mi niste sfaturi sau pareri. Va multumesc frumos! :)
1 comentarii
0
22-06-2017, ora 00:32
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Daca pe linie cardiologica si pulmonara vi s-a spus ca nu sunt probleme, este posibil sa fie o nevralgie care trece greu.
Va recomand sa consultati un neurolog.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •