Dureri in zona subratului

11-08-2012
Alexandra A
Nu este medic/terapeut
Alexandra A
Buna ziua! Am 17 ani, si luna trecuta imediat dupa trecerea cilului menstrual am observat un ganglion dureros in zona axilei. Dupa doua zile, disparuse complet. Am observat insa ca la urmatorul ciclu menstrual a reaparut, chiar din prima zi. Este dureros, atat la atingere cat si miscari bruste ale mainii. Tin sa mentionez ca imi apare la subratul drept. Sunt motive de ingrijorare?
Multumesc!
5 comentarii
0
11-08-2012, ora 23:23
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa-ti o ecografie bilaterala la sani si vei afla daca e ceva. Nu doare, nu iradiaza si afli pe loc daca e ceva hormonal care va trece de la sine sau trebuie sa mergi la endocrinolog pentru o parere specializata (nu de la distanta). La varsta ta se poate intampla sa fie ceva hormonal, dar ca sa stai linistita, fa aceasta investigatie.
Sanatate!
0
11-08-2012, ora 23:27
Alexandra A
Nu este medic/terapeut
Alexandra A
Multumesc frumos pentru sfaturi. Orice parere imi este de mare folos.
0
11-08-2012, ora 23:31
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Si daca mergi direct la endocrinolog si-ti da eventual o crema, e mai bine pentru psihicul tau sa vezi negru pe alb ce este acel nodul.
Sanatate, sa auzim de bine!
0
11-08-2012, ora 23:34
Alexandra A
Nu este medic/terapeut
Alexandra A
Da asta asa este, am tot citit pareri si posibile afectiuni, insa trebuie sa recunosc ca ma framanta ideea. Multumesc frumos inca o data.
0
17-09-2012, ora 12:08
ryanya
Nu este medic/terapeut
ryanya
Am 29 de ani, acum un an jumatate am suferit de mastoza cu mastodinie din cauza ca sotul meu cu care ma casatorisen de jumatate de an nu imi acorda atentie din punct de vedere sexual, fiind casatoriti de jumatate de an. Acum am un bebe de 9 luni jumatate si l-am alaptat pana la 8 luni jumatate, am discutii contradictorii cu sotul din cauza ca este exagerat in privinta curateniei pe care nu o mai dovedesc din cauza copilului, este absurd si ne certam mereu iar eu sufar foarte mult, uneori cand ma supara tare ma inteapa sanii, iar de 4, 5 zile am durere subrat si deasupra sanului drept, supararea duce la cancer sau poate fi o dereglare hormonala?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •