Dureri inghinale si de stinghie.

12-06-2014
R9Rai
Nu este medic/terapeut
R9Rai
Buna ziua, am 14 ani si recent, cam de 3-4 zile simt o durere usoara in zona stinghiei piciorului drept, si ocazional a celui stang, cu o iradiere spre testicule(durerea se opreste langa acestea din urma).Se adauga la fel, o durere usoara, foarte suportabila, in zona inghinala, tot apropiata de picior ca localizare.Nu ma doare cand fac ceva specific, uneori ma doare si cand stau in pat, nu are un caracter permanent.Urinarile mi se par normale, parca intervalul dintre acestea s-a mai micsorat de cand am problema cu pricina, totusi sunt in limite normale, neafactandu-mi semnificativ activitatile zilnice.Acum, ma gandeam ca poate e ceva intalnit la adolescenti, in perioada pubertatii..?Mentionez ca nu se leaga cu nimic altceva, ca stare generala, nu am febra, nu vomit, nu am stare de greata, pofta de mancare e neschimbata, la fel si greutatea.In afara acestei probleme sunt destul de plin de viata, de vioi, pot efectua sport fara nicio problema, insa, e aceasta durere, iar eu fiind mai sperios din fire ma gandesc intotdeauna la cele mai negre scenarii...Citind pe ici pe colo am remarcat ca infectiile urinale sunt destul de frecvente la diabetici-sunt unul dintre ei, mai exact tip 1.Nu am putut identifica vreo cauza exacta, sau vreo boala asociata cu problema mea, de aceea va cer ajutorul prin acest topic.Multumesc.
1 comentarii
0
17-06-2014, ora 08:41
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Corect ar fi ca primul pas pe care sa-l faci este sa vizitezi medicul tau de familie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.