Dureri ingrozitoare de burta!!

21-10-2010
Gaza-iepuras
Nu este medic/terapeut
Gaza-iepuras
Buna seara, am niste dureri ingrozitoare de ovare durerea urcand sus pana in burta, cateodata usturimi, in urma ultimilor rezultate s-au descoperit: escherichia coli, ureaplasma urealyticum si candida. Am facut tratament cu azitromicina(dupa antibiograma) si ovule pt candida, am refacut anlizele care au iesit la fel, nici o schimbare, mi-a prescris doxiciclina tot dupa antibiograma si ovule pt candida, dupa o luna m-am simtit rau, usturimi puternice in burta si urinari dese - am facut injectii 10 zile gentamicina, dar infectia tot nu a trecut in totalitate, nu mai am usturimi dar cand merg la toaleta ma chinuii f mult pt a urina chiar daca am vezica plina, nu stiu ce sa mai fac pt ca organismul nu mai reactioneaza la antibiotic, mai iau cateodata pt calmarea dureriilor urinal (tablete) si supozitoare indomentacin si ceaiuri de galbenele, codite de cires. Va rog ajutati-ma, ce analize ar trebuii sa mai fac in plus si daca exista tratament naturist, am 27 de ani, casatorita si imi doresc tare mult un bebe, dar mi-e frica ca nu voi reusii sa raman insarcinata sau sa duc sarcina pana la termen. Va multumesc
3 comentarii
0
21-10-2010, ora 23:38
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar fi fost foarte bine sa faceti un tratament homeopatic. Nici acum, dupa atata abuz de antibiotice, nu este prea tarziu, desi, cu cat amanati mai mult, cu atat boala va fi mai dificil de tratat.
0
23-10-2010, ora 19:41
Gaza-iepuras
Nu este medic/terapeut
Gaza-iepuras
Va multumesc mult pentru raspuns. Mi-ati putea recomanda un doctor homeopatic, sunt din Brasov
0
31-03-2012, ora 15:49
dayana_md
Nu este medic/terapeut
dayana_md
Buna sunt Diana sunt din Iasi si am 25 de ani si am patit acelasi lucru ca si tine, prima data tot asa mi a gasit si mie infectie urinara si candida, am luat trei luni urisan sunt naturale mi a zis medicul dar cine stie, si pt candida ovule, dupa 5 luni iar la control si tot mi a dat doxicilina ca ma dor ovarele si pt candida niste capsule vaginale, pe langa astea eu am avut si colita, probleme mari cu burta, dereglari, diaree, cel mai indicat din cate am citit si am vazut sa bei cat mai multa apa 2l-2, 5 pe zi o perioada, sa tii asa sa bei ceaiuri diuretice, pt rinichi, e clar ca ceva e in neregula cu rinichii, are legatura cu asta, eu sunt asa de cand ma stiu, merg des la baie, dar de vreo 7-8 luni a inceput infectia asta urinara si parca nu mai trece si afecteaza si altele, cel mai indicat e sa bei cat mai multa apa, se elimina bacteriile asa, lichide multe, sa mananchi cald, daca ai posibilitatea sa nu te tii, sa mergi la timp la baie, incearca poate iti va fi de folos.Mult succes si sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •