Dureri la coloana in dreptul bazinului

08-03-2013
catalin_184
Nu este medic/terapeut
catalin_184
Buna ziua.
Am si eu o problema de 3 zile si nu stiu cum sa ii dau de cap.
Acum 3 zile am ridicat 2 cutii, undeva la 20 - 25 kg cutia. M-am cam chinuit cu ele pentru ca erau voluminoase.
La cateva ore dupa ce am ridicat cutiile a inceput sa ma doara in zona coloanei in dreptul bazinului. Nu am dat mare importanta, durea dar nu insuportabil. A doua zi a inceput sa ma doara foarte tare incat cu greu pot sa ma aplec sau sa ma ridic din pat. Urmatoarea zi spre dimineata nu mai durea asa de tare apoi a inceput sa se intensifice durerea.
Ma doare doar cand ma aplec sau incerc sa ma aplec (chiar si foarte putin daca ma aplec doare foarte tare). Durerea este intensa, un 8 din 10 si nu pred ca este o durere musculara. Daca reusesc sa ma ridic in picioare nu mai doare de loc.
Pana acum 10 ani am practicat artele martiale si la unul dintre antrenamente am cazut pe spate pe parchet si m-am lovit destul de rau. De atunci simt o durere slaba in unele momente o durere in zona coloanei in dreptul bazinului.
Mentionez ca am 28 de ani si nu am un job care presupune sa ridic obiecte grele si nici nu stau mult in picioare.
Stie cineva ce am? Daca fac o simpla radiografie ajuta la ceva?

Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul