dureri la nivelul umarului

13-01-2010
LUCRETIA11
Nu este medic/terapeut
LUCRETIA11
Buna seara!Am dureri ce pleaca din umarul stg. pe mana, senzatie de arsura si am fost la medic fizioterapeut care mi-a facut trimitere la radiologie pt. radiografie la umar, rezultatul este fara modificari.Durerea iradiaza si spre san si am facut si mamografie. Rezultatele fiind bune medicul radiolog spune ca poate fi ceva la coloana cervicala.
Intrebarea mea catre domnul Dr. Marius Uscatu este daca mai pot face radiografie la coloana cervicala, mentionez ca radiografiile le-am facut ieri.Iau tratament cu osseor pt. osteoporoza.Durerea nu cedeaza am luat 10 zile Tador de 2x1/zi si am facut si fizioterapie.Medicul fizioterapeut mi-a recomandat infiltratii dar nu sunt de acord cu ele.Va rog sa-mi dati un sfat ce sa fac in continuare.
Multumesc.
2 comentarii
0
13-01-2010, ora 21:56
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Durerile descrise de D-voastra pot avea cauze multiple, atat la nivel scapulo-humeral cat si vertebral cervical, etc.
Nu este problema daca repetati radiografiile, problema este ca aceste radiografii nu ne ofera decat vagi informatii asupra suferintei.
Sfatul meu este sa incercati mai intai un consult clinic la un ortoped, pentru a diferentia o cervico-brahialgie de o suferinta intrinseca a umarului.
Cu deosebita stima,
Marius Uscatu,
Chirurg Glezna si Picior
0
14-01-2010, ora 11:27
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Buna ziua!
In plus de ce v-a recomandat Domnul Doctor, mai ramane de urmarit sa nu fie vreo Zona Zoster ocultata de tratamentul antiinflamator (caracterul de arsura spre asta ne duce cu gandul) si nici un consult cardiologic nu ar fi de prisos.
Cu stima si urari de bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.