dureri mai jos de buric

30-10-2007
gd2007
Nu este medic/terapeut
gd2007
Buna ziua in primul rind, am urmatoarea problema:cam o data pe luna, am o serie de dureri mai jos de buric, cam in dreptul curelei, de ambele parti, deci durerea ar fi simetrica, circa 3-4 cm in ambele parti si cam la 8-9 cm jos de buric.
Azi, la sfatul farmacistului am luat un medicament numit TUMs, pe baza de calciu,
impotriva aciditatii gastrice, arsuri.etc.Durerea mi-a trecut in circa 3-4 ore, am baut si un ceai de menta, de obicei durerile imi treceau doar cu un ceai de menta, in circa 2-3 ore.O asemenea durere am mai avut in martie-aprilie, cind am fost si la urgente, dar in 3 ore mi-au dat drumul, am facut raze X, analize de singe si urina, mai tirziu am facut si o ecografie, toti doctorii mi-au spus ca nu am
nimic, cu exceptia faptului ca atunci in martie am avut nivelul leucocitelor un pic marit.Am mai oservat ca durerile imi apar cind beau ceva foarte rece sau poate maninc la un fast food, problema a fost ca de data asta, adica ieri, m-a durut putin si sub rebordul costal, in partea stinga, cu o punga de gheata mi-a trecut
in citeva minute.Intrebarea mea este:ce as putea avea, ce analize sa fac??
Sa fie doar niste crampe musculare datorita alimentelor reci si fierbinti ingerate sau pe fond de stres, as aprecia orice raspuns, mai ales ca sunt in afara Romaniei, va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
03-01-2008, ora 00:00
ferina
Nu este medic/terapeut
ferina
Si eu am avut aceleasi probleme sieram tot in strainatate. e bine sa vezi daca nu ai giardia, eu am avut si i-am descoperit foarte tarziu, e bine sa vezi daca la stomac nu ai nimica.
Renunta la alcool si tot ce tine de prajeli, pana nu e prea tarziu. Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici