dureri mari de stomac

12-10-2011
Paula_Brigita
Nu este medic/terapeut
Paula_Brigita
salut sunt paula am 20 ani si de 4 zile am dureri de stomac destul de mari ma simt balonata imi ieste reu nu am pofta de mancare am diaree nu stiu ce asi putea avea ma gandesc ca ceva de la stomac mentionez ca nu am fost la medic si nu am luat nici o pastila va rog ajutatima cu un raspuns multumesc
3 comentarii
0
12-10-2011, ora 23:05
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Pentru ca ai diaree, ar trebui sa mergi la spital. Se poate inrautatii situatia si chiar s faci febra.
Este posibil sa fi facut o toxiinfectie alimentara.
Numai un doctor iti poate spune ce ai si ce sa faci, dar trebuie sa te vada.
Mergi la urgenta.
0
14-10-2011, ora 17:14
mariana7808
Nu este medic/terapeut
mariana7808
Buna ziua! Acum 4 luni am inceput sa am stari de balonare accentuata, stari insotite si de borborisme, plus senzatie de miscare a intestinelor. Tot abdomenul il simteam ca in pioneze uneori. Plus senzatia de gol in stomac. Am avut si dureri in capul pieptului, dureri ca si cand as fi avut o rana, plus dureri abdominale. Tin sa precizez ca nu consum alimente fast food si nici bauturi carbogazoase. Am sperat ca sunt trecatoare insa in cele din urma am mers la cabinetul medical. Mi s-a prescris: omeram, ibutin, spamomen. La 2 zile de la inceperea tratamentului am avut iar o criza de durere acuta in zona stomacului. Nu puteam sta decat covrig. Am mers iar la cabinet, unde mi s-a schimbat tratamentul cu: normix, duspatalin, nolpaza. Dupa acest tratament mi s-a cerut sa fac o analiza de helicobacter pilori. Rezultatul a fost slab pozitiv. Mi s-a prescris tratament cu: nolpaza, bifidus plus, claritromicina si amoxicilina timp de 10 zile.
Am terminat tratamentul de 10 zile, insa am dn nou aceleasi simptome: dureri abdominale, plus senzatia de rana in capul pieptului. Am fost la urgente si mi-au facut o endoscopie, eu fiind in plina criza. Dupa endoscopie mi-au facut o ecografie. Rezultatele au fost: la endoscopie a spus ca am reflux de la fiere - ceva de genul - lichid de la fiere in stomac (si nici ei nu stiau de ce, in conditiile in care de 4 ore nu consumasem nimic, iar cu 4 ore inainte mancasem 2 felii paine prajita si o cana ceai menta). La ecografie mi-a spus ca am putin nisip la rinichi, si parka ar fi si ceva la colicist darn u se vede prea clar, avand in vedere ca a fost facuta imediat dupa endoscopie. Doctorul de la gastro a zis ca am luat prea multe medicamente- prescrise tot de doctori....
In concluzie am cheltuit in jur de 3 mil pe medicamente si analize iar eu sunt in aceasi stare...si nu stiu ce sa mai fac....
0
16-10-2011, ora 01:46
Paula_Brigita
Nu este medic/terapeut
Paula_Brigita
multumesc de raspuns da e adevarat am avut o toxi infectie alimentara dar acum ma simt mai bine am tinut putin regin si sunt ca noua:))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: