dureri partea stanga jos..

18-04-2010
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
buna tuturor.am o problema cu sotul meu...mentionez ca el nu merge sub nici o forma la medic...nu vrea pur si simplu,.il doare tare chiar duce spre usturime in partea stanga jos(splina???nu stim)...aproape zilnic.nu stim ce poate sa fie...si inca ceva se strica la burta foarte repede..aproape zilnic indiferent de mancarea pe care o mananca...poate imi dati niste sfaturi ca sotul fuge de doctor sa nu auda.multumesc
2 comentarii
0
18-04-2010, ora 22:09
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Sa nu fuga, explicati-i ca daca e ceva serios, tot va ajunge, barem de dureri, la medic! Si va fi mult mai complicat...Ca sa nu mai spun ca daca merge, afla ce are, poate fi simplu si scapa si de stres care imbolnaveste la propriu!
Splina nu doare! Numai la traumatism sever, ruptura, etc, nu e cazul...
Poate fi colonul si in acest caz, ar fi chiar de mers la medic, poate fi un colon iritabil, poate fi mult mai serios!!!!!!!!!!!!!!!
Durerea poate iradia si de la prostata, rinichi etc.
Macar o ecografie pelvina sa faca, nu doare si dureaza 5 minute!
Poate ii aratati mesajul si va intelege ca, consultul, macar verbal, cu un medic e matur sa faca! Macar de dragul celor la care spune ca tine...
Numai Bine!
0
21-04-2010, ora 15:53
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
mereu vb cu el ca nu e bine sa stea asa..zice ca merge la dr. si se razgandeste, iar daca insist se supara, frica si neancrederea in doctori asta e motivul.Multumesc pt raspuns si poate il conving.numai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.