Dureri pelvine

27-01-2012
JOANILA
Nu este medic/terapeut
JOANILA
Buna ziua, am 44 de ani, si de 2 ani am dureri pelvine, uneori si de sani, in perioada ovulatiei, cam 10 zile in fecare luna. Uneori durerile sunt suportabile, dar alteori sunt ingrozitoare, imi cuprinde si zona lombara. Am mers la un medic ginecolog, am facut testul Papanicolau, analiza secretiei vaginale, si o ecografie transvaginala. Testul Papanicolau si secretia au iesit bine, iar la ecografie mi s-a spus ca am o anexita cronica bilaterala cu ovarul drept aderent la uter si de aceea apar durerile. Mi s-a prescris un antibiotic ( zanocin ) si un antiiflamator (flamexin) si mastodinon, care au dat rezultate pe o perioada foarte scurta de timp, durerile revenind. Va rog sa-mi spuneti ce as mai putea face, nu pot lua la nesfarsit pastile, dar am momente cand nu mai pot suporta durerile si atunci iau no-spa.De multe ori ma gandesc ca poate daca o sa vina menopauza o sa scap de durerile acestea sau o sa dau peste alte probleme ?
3 comentarii
0
28-01-2012, ora 23:07
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar fi foarte recomandabil un consult homeopatic.
0
30-01-2012, ora 09:52
JOANILA
Nu este medic/terapeut
JOANILA
Multumesc mult pentru sfat.
1
21-02-2012, ora 15:59
irina_v2009
Nu este medic/terapeut
irina_v2009
de o parte dintre aceste dureri si tulburari cred ca poti sa scapi cu Femicur. poti incerca sa faci o cura (de preferat mai mult de o luna) sa vezi cum te simti. se ia 1 singura pastila de zi, pastilele sunt din plante. le gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 ron flaconul care iti va ajunge pt o luna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Perspectiva feminină asupra durerii pelvine (sondaj)
  •