Dureri permanente de cap

13-02-2014
imeldutix
Nu este medic/terapeut
imeldutix
buna ziua, am 20 de ani, in urma cu 5 luni aproximativ am mers la o clinica privata unde era si neurologie pentru ca ma durea capul foarte rau, a venit o doamna care mi-a zis sa intru, pe usa scria "endocrinologie" m-a consultat, mi-a facut un ecograf la tiroida si mi-a zis sa vin sa fac niste analize, eu eram mirata, ma durea capul si am ajuns la endocrinologie, mi-a zis ca durerea de cap poate sa apara din diverse cauze.Am facut analizele si am fost diacnosticata cu hipotiroidie, TSH 5.02, T3 3.20, T4 16.8, mi-a dat euthyrox de 25 mg, caciu, magneziu, zinc, si selezin ACE, durerea de cap continua de la tample spre crestetul capului, ma doare si la spate de la ceafa in sus, cel mai mult varful capului, ma furnica crestetul capul, mai inceteaza durerea cateva zile apoi incepe din nou, cand de la tample, cand de la ceafa, cand direct crestetul capului.Am mers si la un neurolog, mi-a zis sa am grija sa nu ies afara dupa ce am facut baie pe cap, si mi-a zis ca am nevralgia arnold, nu am idee ce este aceasta, mi-a dat sa iau Alanerv, omeran si ketorolac, nu m-a durut pe timpul tratamentului apoi iar.De la ce sa fie durerea in crestetul capului si furnicaturile?un medic ma poate ajuta cu un sfat pentru ca sunt foarte speriata si nici neurologul nu m-a putut calma, sa fie cumva de la glanda durerile ???????Va multumesc frumos, o zi buna !
5 comentarii
0
14-02-2014, ora 03:48
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Problema poate fi coloana vertebrala cervicala. Aceste dureri se pot trata cu rezultate foarte bune prin mezoterapie homeopata. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
15-02-2014, ora 12:39
imeldutix
Nu este medic/terapeut
imeldutix
Va multumesc frumos, o sa iau in considerare sfatul dumneavoastra, imi este tare frica sa nu am ceva mai grav la cap, durerea nu este permanenta si nici puternica, dar de 4 luni cand ma doare cand nu, cand imi obosesc ochii ma doare mai rau fruntea si ochii inauntru parca, tamplele, o sa merg la un control mai amanuntit.Va multumesc mult inca odata !
0
17-02-2014, ora 02:21
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere. Astept vesti de la dumneavoastra. In masura in care va mai pot ajuta cu ceva, va stau la dispozitie.
Cu stima :
dr Petre Muresan
0
19-02-2014, ora 16:22
imeldutix
Nu este medic/terapeut
imeldutix
o intrebare mai am:am hipotiroidie si merg sa lucrez undeva unde este foarte mult praf, credeti ca asta inrautateste boala?
0
19-02-2014, ora 18:15
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Munca intr-un mediu cu atat de mult praf va influenta in rau starea dumneavoastra de sanatate in general si va face rau si tiroidei. Daca ati putea evita acest lucru ar fi foarte bine. Cu stima :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •