Dureri puternice in partea dreapta ( fiere, ficat )

27-11-2010
StefanAdrian
Nu este medic/terapeut
StefanAdrian
De ieri seara am avut dureri puternice in partea dreapta in zona ficatului si a biller. Ce tratament mi-ai indica sa scap de durerile acestea caci ele radiaza si in spate. Sa fie fierea de vina? Tin sa spun ca ieri dimineata am fost stresat rau si brusc seara m-au apacut durerile am luat Colospasimin a dat el roade da nu asacat trebuie iar noaptea la 2 si ceva a inceput din nou sa ma doara violent in aceiasi zona dupa care am luat No-Spa si mi-a trecut dar asta dupa o ora jumate. Ce tratament mi-ai recomanda? Credeti ca am probleme cu fierea ( vezica biliara ) sau cu ficatul?



Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
09-12-2010, ora 23:28
AaNi
Nu este medic/terapeut
AaNi
ssi eu patesc acelasi lucru..am scris si pe forum dar se pare k nimeni nu mai intra, nimeni nu mai da rasp
0
18-01-2011, ora 18:50
anghe
Nu este medic/terapeut
anghe
eu sunt operata de colecist ( piatra la fiere) am avut aceleasi simtome ca si voi.ce va sfatuiesc e sa mergeti la medic mai repede si poate scapati numai cu tratamente si in special naturiste, eu am stat citiva ani in dureri ca aveam copilul mic si mia fost frisa sa stau in spital si am ajuns in ultima faza a bolii la urgenta.aveti grija de voi!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.