dureri puternice vaginale

10-01-2013
keysy71
Nu este medic/terapeut
keysy71
buna seara, ma confrunt cu o problema destul de delicata de aprox.un an respectiv am dureri puternice in partea de jos a abdomenului.La inceput erau scurte si doar in pozitia verticala, ulterior au inceput destul de des astfel inkt am ajuns sa fiu surprinsa mergand pe strada, iar durerea era atat de puternica si intensa incat ma facea sa ma blochez fizic, mentionez ca am fost la un control ginecologic unde am fost depistata cu o multime de noduli dar lucru ce nu parea ingrijorator pt med ginecolog, apoi la un medic internist fiind diagnosticata doar cu sind.col.iritabil.fiindu-mi prescrise o gramada de tratam, dar fara vreun efect clar.simt ca nu sunt bine, sunt agitata, am slabit ff mult in ultima perioada, iar din cauza stomacului si mancarea imi da batai de cap... nu stiu cui sa ma mai adresez.daca se poate sa imi dati o indrumare va multumesc,
3 comentarii
0
10-01-2013, ora 19:34
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
- esti mai mereu constipata?
- fa-ti o analiza din scaun (fecale)cu rezultat in aceeasi zi
si
vezi sa Nu ai:
- paraziti intestinali
- Helycobacter
sanatate
intrebare:
- tii cura de slabire? sau ai tinut?
- fumezi pe stomacul gol?
- mananci dimineata si apoi des si cate putin?
- bei suficiente lichide?:apa, ceai, suc, supe?
0
11-01-2013, ora 10:57
keysy71
Nu este medic/terapeut
keysy71
nu tin cura de slabire, doar ca am greturi la aproape orice mancare si sunt balonata tot timpul.am avut helycobacter acum 4 luni am facut tratam, iar in legatura cu constipatia, da in general eram...doar ca am perioade tot la o sapta cand am diaree de 2, 3 ori pe zi, iar momentan ma folosesc de ceaiuri.Rferitor la durerile din partea de jos, mentionez ca sunt mai puternice in partea stanga, iar in primele zile de menstra simt o presiune enorma in zona respectiva, si o cantitate ff redusa (aveam ciclu neregulat asa ca mi s-a prescris antic Desorelle acum 4 ani)timp in care le-am intrerupt un an jumate, dar la fel.In prezent am 24 ani, iar situatia persista.Mi-e frica de cancerul ovarian sau de o bts.ar putea fi vorba de asa ceva?ce analize se fac?va multumesc;
0
11-01-2013, ora 18:21
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere:
1. NU e ceeace crezi
2. nu ai spus cand ai facut un control ginecologic..poate ar trebui sa repeti LA ALTUL
sanatate maxima-ti doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  • Vaginita în timpul sarcinii - cauze, simptome, tratament
  • Vulvovaginita și microbiomul: o revizuire a studiilor concentrate asupra tratamentului infecțiilor acute și recurente
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •