dureri renale | Forumul Medical ROmedic

dureri renale

04-10-2007
tereza
Nu este medic/terapeut
tereza
Am mari dureri de rinichi, cand respir parca am plamani in loc de rinichi. Nu pot merge la medic pt ca am o fetita de 9 luni si nu am cu cine sa o las. Culoarea urinei este un pic rosiatica. Am si o vertebra in plus in zona lombara.
Ce madicamente sa iau pt calmarea dureri ?
2 comentarii
0
04-10-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu înţeleg cu ce vă împiedică copilul să mergeţi la medic. Primesc frecvent mame cu copii în cărucior.
0
02-03-2008, ora 00:00
qwertyu
Nu este medic/terapeut
qwertyu
durerile de rinichi au devenit insuportabile, dar se instaleaza nuami dimineata incepand cu ora 6:00 - 7:00, in restul zilei nu am nimic. La inceput ma trezeam putin ma duceam pana la bucatarie sau faceam ceva pentru cateva minute si dispareau instantaneu si puteam sa ma reintorc la somn, dar in ultima perioada continua chiar si cu 1-2 ore dupa ce m-am trezit si nu mia stau intins in pat. in timp am ajuns la concluzia ca aceste dureri apar din cauza faptului ca stau atat de mult timp intains si se aplica o presiune sau ceva asupra lor si de aceea incep sa ma doara. am cautat peste tot pe internet cazuri asemanatoare dar nimic, uneori mai vreau eu sa dorm dar nu pot, pentru ca nu ami suport sa stau intins pe spate sau pe burta. De la ce pot aparea aceste dureri de rinichi numai dimineta ?, in restul zilei nu am nimic, urina nu are culoarea schimbata, nu am usturimi sau altceva.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un hormon gastrointestinal arată rezultate promițătoare în tratamentul insuficienÈ›ei cardiace È™i renale
  • Descoperire importantă în tratamentul principalei cauze de insuficiență renală la copii
  •