Dureri rinichi

23-10-2015
Andreeea.
Nu este medic/terapeut
Andreeea.
Buna ziua. Am nevoie de ajutor sunt foarte confunza. Am inceput prin luna iulie sa urinez foarte putin si cu intreruperi, adica merg la toaleta si trebuie sa stau pana ca sa urinez o periada. Tin sa mentionez ca nu sunt in romania dar in luna iulie am fost si am avut doua operatii la gingie am luat timp de 2 saptamani augumentin. Am inceput sa imi revin, dar cand mam reintors dupa 3 sapt au inceput durerile groaznice in partea stanga la rinichi. De trei sapt am fost la medicu de familie si iam zis toate simptomele in urma caruia mia dat o hartie pentru ecografie abdominala si pelvis doar ca am ajuns la spital iar de acolo miau zis ca dureaza pana in 4 sapt. Nu am mai rezistat mia fost frica sa nu fie ceva mai grav si am plecat acasa in romania pentru o sapt. Durerile nu au incetat, au fost mai intense iar uneori se duc spre partea dreapta a rinichiului. Am avut dureri in zona inghinala si pe picior in partea stanga langa zona inghinala. Miam facut un RMN am crezut ca am hernie dat domnul doctor a zis ca nu am nici un nerv sau vreo problema la coloana care sa imi dea vreo durere. Pe urma am fost la un nefrolog dansul mia facut ecografie a zis ca nu se vede vreo piatra sau ceva. Durerile mele continua. Miam facut niste analize de sange din care a iesit creatinina nivel foarte scazut dar domnul doctor a zis ca nu este valoarea mea este o eroare din sistem de la un fost pacient.. Am facut un test de urina si urocultura. Test de urina a iesit bun dar la urocultura am primit bigrama cu antibiotice deoarece am virusul e-ci. Am revenit la nefrolog si dansul mia prescris niste antibiotice timp de 5 zile. Si nalixid sa iau in fiecare seara cate o pastila. Sapt aceasta de cand mam reintors in straintate simt ca durerile mele sunt mult mai puternice si ma doare toata partea stanga si la abdomen pe langa buric. De doua zile mi sa umflat glezna la piciorul stang nu ma doare decat uneori simt o durere si mancarime, iar un deget de la mana este amortit si dureros sa umflat la fel. Va rog daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns. Am uitat sa precizez ca uneori am stari de greata si dureri de cap foarte mari. Febra nu am avut.
1 comentarii
0
25-10-2015, ora 17:29
lachriss
lachriss
Buna ziua. Din pacate, nu pot sa va ofer un raspuns exact (de la distanta) privitor la cauzele acelor dureri. Dar, ar fi recomandabil pentru inceput sa faceti un set complet de analize (hemoleucograma, VSH, fibrinogen, proteina C reactiva, glicemie, uree, creatinina, TGO, TGP, calciu, fier, magneziu, cholesterol, triglyceride, acid uric).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.