Dureri severe de inima

29-05-2015
Bejancik4
Nu este medic/terapeut
Bejancik4
Va rog mult sa va dati cu parerea, deja de doua ore nu-mi trece durerea din partea stanga a pieptului, sunt niste intepaturi, inteapa regulat la fiecare bataie de inima, niciodata n-am avut probleme cu inima, mentionez ca acum duc un tratament iar in instructinea unui tip de pastilele care li-am luat dimineata scrie ca foarte rar pot sa apara dureri de inima, pastilele se numesc Pulcet, insa acum deja e seara poate sa fie din cauza lor? De la inceput ma intepa foarte tare nici sa respir nu puteam, acum stau in pat si tot simt intepaturi mai slabe, dar daca fac efort sau ma culc pe o parte simt intepaturile si mai tare, am luat si valeriana si volidol, si apa cu zahar am baut, ce sa mai fac si de la ce poate sa fie?
1 comentarii
0
30-05-2015, ora 16:39
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In acest caz se recomanda un consult cardiologic de urgenta.
Sper ca ati facut deja acest lucru pana la data la care am vazut mesajul dumneavoastra.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •