dureri si gat umflat de 2 luni

06-01-2010
cb_ioana
Nu este medic/terapeut
cb_ioana
de aproximativ 2 luni am o problema care nu se amelioreaza. o data cu o viroza respiratorie (in urma cu 2 luni) au inceput dureri in gat care nu au cedat dupa vindecare. imi simt gatul umflat in permanenta iar durerile sunt intermitente. la palpare, am constat mici umflaturi tari (aproximativ 3-5 mm in diametru), spre mandibula... sunt fumatoare (aproape 1 pachet pe zi, de 3 ani), am 20 de ani si, desi am citit in numeroase articole pe internet ca de obicei cancerul apare rar la varste tinere, ma tem de ce poate fi mai rau.
Mentionez si ca in urma cu aproximativ un an am avut o problema despre care mi s-a spus ca ar putea fi lipsa de calciu: o durere puternica la gat, din cauza careia pentru o jumatate de ora nu am putut inghiti sau vorbi, ca un spasm al muschilor (sau o innnodare a tendoanelor, dupa cum simteam) aproape de vena de langa sternocleidomastoidian. am ramas cu o mica umflatura tare la palpat, care nu s-a resorbit pana acum.
nu am nici o idee despre ce e vorba, daca ma poate ajuta cineva as fi profund recunoscatoare.
1 comentarii
0
07-01-2010, ora 23:48
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Trebuie sa faci o detoxifiere rapida, interna, bineinteles.
Eu imi tratez orice (dar nu le-am avut pe toate... ) cu:
1. Argila - este adsorbanta fata de toxine si bazica (neutralizeaza toxinele care sunt acizi sau saruri acide).
Doza sa fie marita de cateva ori, caci e vorba de multe toxine.
MagAnghinar - tot bazic, mai intens ca argila.
2. Branca ursului - tinctura sau capsule - actioneaza ca relaxant al vaselor, deci vasodilatator, antispasm, lasand sangele cu remedii sa patrunda peste tot - este extra in afectiuni ale pielii, privita ca organ de eliminare a toxinelor
3. Antioxidanti - grabesc vindecarea Drojinul, extractul de ceai verde, orice produs natural/naturist
4. Antiparazitar - naturist, ia pe rand, mai multe, ele au si alte actiuni benefice, de ex. coleretice, colagoge; nu suna bine, dar oricum avem microorganisme in corp, care secreta toxine, irirtante pt. multe structuri
5. suc la storcator, din varza, sau morcov, sau telina, sau mar - numai cate un produs, pt. a nu obosi ficatul.

Carne mai putina, zaharul inlocuit cu miere, otetul inlocuit cu zeama de lamaie.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.