Dureri Stomac Ingrozitoare! Va rog ajutati-ma...

18-04-2014
meme_cristi25
Nu este medic/terapeut
meme_cristi25
Buna ziua, ma numesc Cristian si am 24 de ani si ma confrunt cu niste dureri stomacale ingrozitoare.Efectiv la o durata anume de timp 3 luni 4 luni nu exista o data anume din senin ma apuca o durere ingrozitoare de stomac(numai seara sau noaptea ma apuca), care persista in jur de 3-4 in unele cazuri toata noaptea pana la un moment dat cand amortesc si adorm, iar cand ma trezesc stomacul nu ma mai doare asa rau si toata durerea se muta in dreapta jos (zona apendicitei) dupa care aceasta durere se amerioleaza si in timp de 3 zile nu mai am nici o problema. Ma puteti ajuta cu vreun sfat, am fost la spital prima data cand am avut aceasta criza am facut analize de la A-Z si mi-au iesit toate in regula si doctorii nu au putut sa-mi spuna nimic concret.Va multumesc
1 comentarii
0
18-04-2014, ora 14:24
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Consulta un medic gastroenterolog. Simptomatologia sugereaza un ulcer duodenal. Pentru un diagnostic de certitudine, ar trebui sa faci o endoscopie digestiva superioara, ecografie abdominala ( inclusiv apendicele) si dozarea Ac antihelicobacter pylori. O sugestie pana la stabilirea diagnosticului: inainte sa te culci, seara, sa iei 1 cps de Omez 20mg.Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  •