dureri stomac si in partea dreapta, scaune foarte moi

07-01-2014
nicoleta.daniela
Nu este medic/terapeut
nicoleta.daniela
Buna seara si La multi ani!

Anul acesta pentru mine au fost cele mai lungi sarbatori, deoarce m-m simtit foarte rau.Timp de o saptamana jumate m-a durut foarte tare stomacul(eram imbalonata)si in partea dreapta, dar totul a inceputul dupa Craciun cand ai inceputul scaunele foarte moi am luat No spa si un smecta, mi s-a mai ameliorat un pic, dar am observat ca am dureri si sangerez cand am scaun.


Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat?

Multumesc!!
6 comentarii
0
07-01-2014, ora 22:37
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna seara!

Va recomand sa va adresati de urgenta unui medic gastroenterolog, care in urma consultului
de specialitate si a unor investigatii poate formula un diagnostic. Nu amanati!
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
07-01-2014, ora 22:56
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Colegul meu, dr. Ciprian are dreptate. Este o urgenţă! Nu ne-a-ţi spus ce culoare are sângele si dacă aveţi hemoroizi. Ca să vă puteţi deplasa la medicul de familie pentru o trimitere la gastroenterolog, faceţi o infuzie concentrată de menta. 5-6 pliculeţe de mentă la o cană de apă clocotită, se lasă la infuzat până se răceşte si se bea. Din momentul acela nu veţi mai avea scaune moi sau diareice.
0
07-01-2014, ora 22:59
nicoleta.daniela
Nu este medic/terapeut
nicoleta.daniela
Am programare pentru joi dar dupa parerea dumneavoastra ce poate?e grav de mi-ati spus de urgenta?
0
07-01-2014, ora 23:07
nicoleta.daniela
Nu este medic/terapeut
nicoleta.daniela
Nu stiu daca am hemoroizi in decembrie am facut analize pentru hepatita B, care au iesit pozitive din pacate!poate fi de acolo cauza?
0
08-01-2014, ora 01:55
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Urgenţa este sângerarea prezentă in scaun. Hepatita B nu are legătură cu această sângerare. În functie de culoarea săngelui putem localiza locul unde este afecţiunea. In functie de locul unde se află durerile, putem aprecia diagnosticul. Poate fi o insuficienta biliară, poate fi o infectie a sistemului digestiv in partea superioară sau o infectie a intestinului gros. Acesta poate avea şi afectiuni care pot genera sângerarea. Este important pentru dumneavoastră să aveţi o evaluare corectă şi un diagnostic exact. Apoi puteţi opta pentru tratamentul prescris de medic, sau cel pe bază de plante pe care vi l-aş putea recomanda. Vă aşteptăm cu rezultatele investigaţiilor.
0
08-01-2014, ora 08:41
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Multumesc
pt precizarea cu infuzia concentrata de menta.
N-a fost cazul dar, e bine de stiut.
Un An Bun sa aveti!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Balonarea: alimente de evitat și ce să adaugi în dieta ta
  • Noi metode de a preveni balonarea în cazul dietelor bogate în fibre
  • Balonări supărătoare? Lista alimentelor indicate și contraindicate
  • Ce poate ascunde balonarea - afecțiuni cu balonare frecventă
  •