dureri usoare de anus insotite de...

18-02-2008
aliscami79
Nu este medic/terapeut
aliscami79
o umflatura care nu doare dar deranjeaza si ma sperie destul de mult. suficient pentru a nu ma prezenta la medic. in anus simt furnicaturi care ma deranjeaza iar de fiecare data cand merg la baie o fac cu inima stransa deoarece la treaba mare am dureri si la sfarsit am observat sange de culoare normala dar care pare a nu fi legat de acea umflatura. am schimbat si alimentatia, mai multe lichide decat consumam de obicei, ma putina sare. nu stiu daca are importanta asta. durerile nefiind chiar exagerate am tot evitat sa merg la medic. insa ma sperie acea umflatura situata in partea de sus a orificiului anal.poate fi grav?
1 comentarii
0
05-03-2008, ora 00:00
dimache
Nu este medic/terapeut
dimache
Mergi la un doctor urolog.Sau afla despre clinica particulara PROCTOMED din GALAȚI.Te scapa de hemoroizi printr-un procedeu numit bandare.Dureaza 10 minute și apoi pleci acasa. Apoi revii dupa 3 saptamani pentru cel de al doilea hemoroid și tot așa pana scapi de cei 4 sau 5 hemoroizi. Dupa 3 luni te duci din nou, pentru ca e posibil sa mai creasca unul intre timp și-l scoate și pe acesta. Eu tocmai am terminat tratamentul.Poate te intrebi de ce 4 sau 5 hemoroizi, dar așa mi-a spus doctorul ca sunt.Tratamentul costa 13 milioane, nu trebuie sa dai toți banii odata, ci in rate.Cremele de la farmacii amelioreaza, nu fac sa dispara hemoroizii.Cauta pe net despre clinica și vei afla.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.