Dureri vaginale

27-07-2013
Bianca Teoharie
Nu este medic/terapeut
Bianca Teoharie
Buna ziua ! Am 17 ani si intretin relatii sexuale de cateva luni, dar am dureri in timpul actului foarte mari asemanatoare cu taierea cu un cutit pe pielea arsa, este ceva de nedescris. Am aceleasi dureri exact ca la primul act sexual, desi am avut relatii intime de multe ori. Ce as putea face in privinta asta ? Daca pana acum nu am avut nicio placere cand intretineam relatii sexuale, nu voi avea niciodata?
6 comentarii
0
27-07-2013, ora 14:56
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
poate nu te lubrifiezi suficient, sau poate ai o rana pe col... ar trebui sa mergi la un ginecolog sa vezi care este problema.
0
28-07-2013, ora 12:25
Bianca Teoharie
Nu este medic/terapeut
Bianca Teoharie
Multumesc, o zi buna !
0
29-07-2013, ora 00:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Bianca Teoharie

Mergeti cu trimitere de la medicul de familia la consult ginecologic.
Puteti avea o rana pe col sau o boala cu transmitere sexuala.

Dv. si partenerul nu mai intretineti relatii sexuale cu alte persoane pina la edificarea si tratarea problemei pentru ca se poate trasmite.
Poate fi Chlamydia de exemplu care la femei poate da sterilitate.
Mergeti deci la control ginecologic si analize.
0
31-07-2013, ora 09:30
Doctor Dan Raica
Identitate neconfirmată
Doctor Dan Raica
Buna ziua,

Durerile la contacte sexuale pot aparea din multiple cauze: cel mai frecvent din cauza unor infectii vaginale, deflorarea recenta, nepotriviri intre organele genitale ale celor doi parteneri etc.Du-te la un ginecolog, preferabil cu specializare in sexologie, pentru ca este posibil sa fie necesar si o terapie de cuplu. Altfel aceasta durere la contactele sexuale (dispareunie) netratata, formeaza anumite reflexe, care in timp poate conduce la frigiditate.

O zi buna!
0
03-08-2013, ora 13:39
Bianca Teoharie
Nu este medic/terapeut
Bianca Teoharie
Multumesc foarte mult, am fost la ginecolog si ati avut dreptate cu frigiditatea, deoarece si medicul mi-a spus ca daca nu ma prezentam la control se agrava situatia si mai mult.Medicul mi-a dat o crema si un spray vaginal care vor ameliora durerea urmatoarelor contacte sexuale pana cand nu voi mai avea nevoie de ele.
0
24-03-2019, ora 23:55
Magda30
Nu este medic/terapeut
Magda30
Bună seara!Am si eu o intrebare, am fost la ginecolog si mi-a zis ca am o cistita si candida.Mi-a dat tratament, dar am niste dureri vaginale care nu imi trec, nu stiu ce sa mai iau ca sunt inconfortabile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: