dureri vaginale ingrozitoare; am sterilet de 3 ani

23-03-2011
911danutza
Nu este medic/terapeut
911danutza
buna tuturor..am 34 de ani si am nevoie de sfatul unui medic.am sterilet de 3 ani (e pus pe 5 ) si pana acum 4 luni nu am avut nici un fel de problema si nici un fel de durere abdominala.acum 4 luni am inceput sa am dureri insuportabile in partea centrala a abdomenului, fac febra si am foarte mari frisoane.am fost la 3 medici am facut ecografie intravaginala...imi spun ca e totul bine dar e ciudat ca fac febra.mi-au facut analiza la urina...e ok. la ultimul ecograf mi s-a spus ca steriletul e putin coborat dar ca e..."normal " acum am programare la medic pe 20 aprilie sa imi scot steriletul.dar parca nu mai suport durerile.am luat in aceasta perioada ibuprofen si piafen dar cred ca am devenit imuna la aceste medicamente ca nu isi mai fac efectul.as dori daca e vreun medic pe aici sa imi spuna cam ce crede ca ar putea fi.va multumesc...si SANATATE TUTUROR !!!!!!!!
6 comentarii
0
23-03-2011, ora 22:26
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca totul e bine ginecologic, mergi la urolog, uneori problemele de tract urinar la femei se resimt vaginal. Totusi nu exclude varianta de scoatere a steriletului, mergi la urgenta nu trebuie sa rabzi atat!. Faptul ca ai temperatura indica posibilitatea unei infectii si tb depistata sursa! Sa auzim de bine!
0
24-03-2011, ora 13:44
911danutza
Nu este medic/terapeut
911danutza
problema e ca eu nu sunt in tara si am fost la urgenta de 3 ori si imi spun ca e bine.am programare pe 20 aprilie pentru ami scoate steriletul daca persista durerile in continuare o sa imi fac programare la un medic in romania si o sa trag o fuga sa imi fac mai multe analize.apropo sunt la ciclu si de azi dimineata imi vin chiaguri foarte mari...sa fie oare de la antibiotice ???? va multumesc pentru raspuns.multa sanatate
0
24-03-2011, ora 14:53
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Greu de spus de la distanta ce e, dar trebuie sa faci ceva sa stii de la ce e.
0
24-03-2011, ora 21:47
911danutza
Nu este medic/terapeut
911danutza
va multumesc oricum pentru tot.toate cele bune..
0
16-06-2011, ora 09:15
911danutza
Nu este medic/terapeut
911danutza
am revenit cu vesti bune, am scos steriletul de 2 luni nu mai am nici o durere...mi s-a reglat si ciclul inainte imi venea cate 7 zile iar acum doar 3..sunt ca noua fara nici o durere..doresc tuturor multa sanatate.danutza
0
16-06-2011, ora 13:35
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Bravo! Ma bucur.
Sa fii sanatoasa si fericita!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Steriletul - dispozitivul intrauterin
  • Montarea steriletului
  • Controlul dispozitivului intrauterin
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  • Usturimi vaginale - cauze și tratament
  •