dureri zona inghinala

25-11-2011
ciprian cruti
Nu este medic/terapeut
ciprian cruti
salut.am fost operat de hernie de disc in 2010 l5-s1, si acum, dupa un an de la operatie mi-am facut o raza si mi s-a spus ca am ingustare pe dreapta a spatiului l3-l4 si stergerea lordozei lombare.plus ca acum am dureri in zona inghinala in partea dreapta.as vrea sa stiu daca e posibil ca aceasta durere sa aiba legatura cu aceste probleme la coloana, si ce as putea sa fac in legatura cu ingustarea spatiului l3-l4.nici nu stiu daca e grav macar.am fost la doi doctori pana acum, si ei mi-au zis sa stau linistit.
4 comentarii
0
26-11-2011, ora 20:15
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Durerea inghinala poate fi de la o hernie inghinala.
Ar trebui sa te consulte un doctor chirurg.
Ar mai putea fi o infectie urinar, daca exista si ceva jena la urinat sau chiar usturimi.
Pentru asta se poate face o urocultura cu antibiograma, ca sa se afle ce microb este acolo si la ce antibiotic este sensibil.
0
27-11-2011, ora 10:17
ciprian cruti
Nu este medic/terapeut
ciprian cruti
mersi pt sfat, acum cativa ani tot aveam aceeasi durere in zona inghinala, si un medic mi-a zis ca am punct hernal inghinal, si cand am mers la un alt chirurg, mi-a zis ca nici vorba de hernie inghinala, dar sapt asta am sa merg din nou, sa vad ce rezolv
0
27-11-2011, ora 13:12
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Sa nu ridici greutati, ca se poate accentua, daca este o hernie.
0
27-11-2011, ora 23:58
ciprian cruti
Nu este medic/terapeut
ciprian cruti
pai greutati no sa ridic toata viata, tinand cont ca sunt operat de hernie de disc.pe 10 dec fac un an
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.