Dureri...datorate nervilor?!

07-06-2009
52H9382r
Nu este medic/terapeut
52H9382r
Adesea cand intind anumite parti ale corpului foarte mult, simt o durere localizata pe acea parte a corpului(o durere mare).De exemplu, daca stau lungit pe burta, ridic un picior in spate si talpa piciorului o misc...ca la balet cand se merge pe degete...dar in aer, simt o durere profunda pe picior si simt nevoia sa stau nemiscat cu piciorul sa nu ma doara mai rau. Cateodata chiar nu mai simt cu acea parte a piciorului cand aceasta durere este prezenta. De asemenea mi s-a intamplat odata si cand m-am "intins" dimineata, simtind exact aceeasi durere dar tot la fel pe portiunea intinsa puternic.

Sa fie aceasta durere cauzata de intinderea excesiva a unor nervi? Se remediaza cumva problema asta? Am crescut repede in inaltime iar nervii nu s-au adaptat destul?
Ce parere aveti?

Multumesc.
3 comentarii
0
07-06-2009, ora 20:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Nu sunt medic, deci, pot sa am o parere neavizata. Cred ca este vb dsp o mialgie sau o nevralgie!
Te sfatuiesc sa consulti un medic internist sau unul neurolog pt un consult medical complet si in urma anamnezei, medicul va putea sa iti puna un diagnostic corect si in concordanta cu realitatea. Dupa, vei primi tratamentul adecvat conditiei medicale de care suferi si totul va fi bine.

Numai Bine!
0
07-06-2009, ora 20:55
52H9382r
Nu este medic/terapeut
52H9382r
Am inteles...multumesc..Crede cineva altceva?
0
10-06-2009, ora 23:29
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Ca nu trebuie sa amani sa iti faci un control medical.

Laura Saed
Psihoterapeut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: