durerile de picioare, articulatii

18-09-2008
amo_ki2000
Nu este medic/terapeut
amo_ki2000
scriu in numele sotului meu, care in momentul de fata are amigdalitele inflamate foarte rau si ia augmentin.Dintodeauna a fost sensibil la rece si din orice il doare gatul.Dimineata are senzatia ca are ceva (secretie) in gat. la ultimile analize a avut aslo 800 si i s-a recomandat de catre un dr. ca ar trebui sa si le scoata.Ca o completare, il dor picioarele si articulatiile mai tot timpul si am inteles ca poate fii de la amigdale. Ce ma sfatuiti si ce parere aveti?
6 comentarii
0
18-09-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Va recomand insistent.. sa faceti acum un tratament complet si complex. Augmentinul..7-10 zile. eurespal 3 pe zi. 10 zile.
Gargara de mai multe ori pe zi. antiseptice orale( tantum verde, voseptol.) Nimic rece acidulat, acru, condimentat0
multe lichide calde..
si peste 3 saptamani obligatoriu.. interventie chirurgicala.
0
18-09-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Va recomand insistent.. sa faceti acum un tratament complet si complex. Augmentinul..7-10 zile. eurespal 3 pe zi. 10 zile.
Gargara de mai multe ori pe zi. antiseptice orale( tantum verde, voseptol.) Nimic rece acidulat, acru, condimentat0
multe lichide calde..
si peste 3 saptamani obligatoriu.. interventie chirurgicala.
0
19-09-2008, ora 00:00
amo_ki2000
Nu este medic/terapeut
amo_ki2000
va multumesc pt. raspuns si va mai rog sa-mi recomandati un medic din Craiova si ce risc presupune operatia.sotul meu este foarte temator.Multumesc anticipat.
0
30-10-2008, ora 22:00
XSpeed
Nu este medic/terapeut
XSpeed
au trecut 5 - 6 ani am facut operatie de amigdalite, acum un an cand am fost la la orlist imi zice ca a ramas o ciot de amigdalita acolo. Cam in fiecare dimineata si seara dupa antrenament simt asa ceva bobite pe gat, cum zicea doctorul care m-a operat. Cu ce sa tratez ?
0
10-02-2011, ora 14:25
geoni
Nu este medic/terapeut
geoni
buna ziua, numele meu este ion gheorge, am 42 ani si prezint dureri de articulatii, durerea pleaca de la umar, cot pana la degetele de la mana.mentionez ca mana dreapta prezinta umflaturi.eu sufar si de psoriazis, dar nu in forma grava.ce mi-ati recomanda?cu mii de multumiri, va multumesc anticipat.
0
10-02-2011, ora 15:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa incepeti cu investigarea coloanei vertebrale ( acolo cred ca este problema ).. la reumatologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipermobilitatea articulară (laxitatea ligamentară)
  • Cum menținem sănătatea picioarelor?
  • Leziunile articulare la sportivi
  • Compusul din alge marine ce ar putea trata artrita
  • De ce mă dor articulaţiile (mă lasă una şi mă ia alta)
  • Durerea de picioare
  • Cum îți menții articulațiile sănătoase
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •