Durerile dupa implantul mamar submuscular

21-07-2015
Marinna_a
Nu este medic/terapeut
Marinna_a
Buna ziua.. pe data de 16 Iulie m-am operat la clinica Nordestetica de catre doctorul Sorin Parasca.Implant mamar submuscular+ ridicare si Rinoplastie.. Toate in aceiasi anestezie. Sunt in a 5-a zi dupa operatie si mi-e greu atunci cand ma intind in pat.. ma dor muschii sanilor si mie fff greu sa ma ridic din pat. Cat timp
dureaza aceste dureri si vreau sa imi spuna si mie cine a trecut prin aceasta experienta, de ce anume ma dor muschii cand ma intind in pat sau cand vreau sa ma ridic am dureri ffff urate. Multumesc
6 comentarii
0
21-07-2015, ora 18:56
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Pentru ca muschiul a fost taiat si trebuie sa se refaca, nervi au fost desprinsi si ei la fel, trebuie sa formeze alte conexiuni.

cam 2 saptamani, dar in fiecare zi durerea va deveni mai suportabila.

Oriunde te-ai fi operat, durerile ar fi fost aceleasi. De complicatii sa nu ai parte!
0
21-07-2015, ora 19:09
Marinna_a
Nu este medic/terapeut
Marinna_a
Multumesc. Nu am nici o pretentie la doctorul care m-a operat. Ba dincontra sunt sigura ca am facut alegerea potrivita, doar am specificat unde a avut loc interventia :)
0
21-07-2015, ora 19:32
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Nu m-am gandit c-ai avea pretentii, ma refer strict anatomic, durerea e normala, cine spune ca nu o are probabil ia ceva in afara indicatiilor medicului.
Intr-adevar, recuperarea e... dureroasa si e important sa stai linistita si sa astepti ca organismul tau sa se refaca.
0
21-07-2015, ora 19:54
Marinna_a
Nu este medic/terapeut
Marinna_a
Deci nu am pentru ce sa ma nelinistesc.Multumesc pentru ca a-ti acordat atentie postarii mele :)
1
21-07-2015, ora 22:10
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
:) doar relaxare.
Sanatate.
0
14-09-2015, ora 11:47
Theo1727
Nu este medic/terapeut
Theo1727
Nu te supara imi spui si mie cat este pretul pentru ridicarea sanilor cu implant la dr sorin parasca?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •