Dutere masea

04-10-2017
Sergiu112
Nu este medic/terapeut
Sergiu112
Am o carie la masea si atat a anvansat caria incat a ajuns la pulpa si mi sa unflat pulpa si ma doare foarte tare, am fost la dentist si mi-a pus doar un pansament si ma reprogramat peste o saptamana ce sa iau pentru durere am luat Reuprofen dar este egal cu zero.
1 comentarii
0
04-12-2017, ora 13:04
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
scuze pentru raspunsul intarziat.
Sper ca intre timp v-ati rezolvat problema si ca nu mai aveti dureri.
Bine de stiut pe viitor este ca in astfel de cazuri in care se umbla pe canale unde a fost inflamat nervul este probabil ca durerea sa nu cedeze nicicum la analgezice, acestea doar sa amelioreze durerea. Indicat este sa se mearga la doctor iar daca din punctul acestuia de vedere trebuie stat cu un antiseptic pe canale si cu un pansament si apoi peste cateva zile sa reintervina, sa-i comunicati ca aveti dureri mari si sa va prescrie si altceva daca e cazul.( alte analgezice/antibiotice...depinde foarte mult de la caz la caz si de specificul durerii)
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •