e indicat sa iau pastila de a doua zi?

09-04-2010
the futures bright
Nu este medic/terapeut
the futures bright
am 21 de ani si de 1 luna jumate mi-am inceput viata sexuala. relatia este una la disanta astfel incat avem parte de relatii intime cam la 3 saptamani. va dati seama ca atunci incercam sa profitam din plin. penultima data am facut sex neprotejat imediat dupa menstruatie, a 5-a si a 6-a zi, considerand conform metodei calendarului ca nu este perioada mea fertila, desi am un ciclu neregulat. acum 2 zile, adica miercuri, am facut sex protejat, dar prezervativul a iesit de pe penis in timpul penetrarii, ramanad in vagin. am reusit sa-l scot, dar cu siguranta sperma a ajuns si in fundul de sac posterior al vaginului, unde de obicei se depoziteaza. aceasta era a 28-a zi de ciclu. mentionez ca ciclul meu este, dupa cum am mai spus neregulat, cu durata variata intre 32-37 zile. e posibil sa raman insarcinata? e indicat sa iau pilula de a doua zi? as dori un raspuns din partea unui medic in masura sa ma lamureasca. multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul