e insarcinata?

11-01-2010
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
am facut sex cu o fata neprotejat cu virgina pe 30 decembrie i-a venit menstruatia si pe 4 ianuarie s-a terminat am facut sex cu ea pe 8 ianuarie..cand am simtit k imi vine am scoso si am pus prezervativul si pe 9 am facut sex tot cu ea cu prezervativ din prima.. ajutati-ma e posibil sa fie insarcinata?va rog mult de tot astept un raspuns va multumesc mult
40 comentarii 12 Înainte ›
0
12-01-2010, ora 15:49
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
nu-mi raspunde si mie nimeni?????????????va rog vreau si eu un raspuns.sunt disperat...help meeeeeeee!!!!
0
12-01-2010, ora 17:09
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu este insarcinata, stai linistit, dar ce ai vrut sa spui cu virginitatea, ca era virgina pe 30 decembrie ?
0
12-01-2010, ora 17:17
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
da a fost virgina pe 30 pana pe 8 cand am facut sex neprotejat si pe 30 i-a venit ciclu si pe 4 i-a trecut a fost virgina intr-un cuvant si dvs credeti cu siguranta k nu e insarcinata??va multumesc mult de tot
0
12-01-2010, ora 17:25
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
k sa va spun asa da virgina era si ciclu ii venise pe 30 si pe 4 i-a trecut si nu exista niki o sansa sa fie insarcinata??va multumesc mult de tot
0
13-01-2010, ora 06:26
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Stai linistit caci menstruatia ii va veni.
0
13-01-2010, ora 07:43
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
va multumesc mult de tot
0
23-01-2010, ora 09:38
rodica_clauia
Nu este medic/terapeut
rodica_clauia
buna ziua, pe data de 12 decembrie am avut ultima menstruatie si acu mia intarziat 12 zile, am stari de voma si nu mai pot manca orice, mentionez k pe data de 15 ianuarie am facut un test si a iesit negativ azi adik pe 22 ianuarie am mai facut unul si ala negativ e posibil sa fiu insarcinata si sa nu imi iasa la test???? va rog mult sa imi raspundeti, ce trebuie sa fac????
0
23-01-2010, ora 09:49
rodica_clauia
Nu este medic/terapeut
rodica_clauia
aaaaaa.si nu mam protejat in niciun fel si nici nu iau medicamente, va rog sa imi dati un sfat multumesc frumos
0
26-01-2010, ora 20:10
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
cam cand ar trebuii sa ii vina ciclul dak pe 4 ianuarie i-a trecut??am avut un contact sexual cu ea si mi-ati raspuns k nu e sanse sa fie insarcinata..dar ea are simptome k si cum iar venii ciclu si nu vine.. ce sfat imi dati??oare trebuie sa vina??va multumesc mult
0
26-01-2010, ora 23:25
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
imi raspunde si mie cineva??va rog frumos.acum ar trebuii sa aiba intarziere???hellp pliss!!!!va multumesc
0
27-01-2010, ora 01:15
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
daca are simptome inseamna ca o sa ii vina, dar peste ceva zile, nu toate lunile sunt la fel, unele fiind de 28..30..31... intelegi ?si mai ales pe frigu asta..e urat, si asta e uun factor ce poate influenta menstra.
0
27-01-2010, ora 10:34
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
va multumesc mult de tot
0
27-01-2010, ora 12:54
alyana
Nu este medic/terapeut
alyana
si faptul ca si-a inceput viata sexuala poate fi un motiv de intarziere, asa ca stai linistit.mai asteapta cateva zile si daca nu vine atunci sa-ti faci griji
0
27-01-2010, ora 14:10
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
i-a venit astazi deci chiar nu are nimik nu??adik sarcina cva.va multumesc mult de tot ma bucur k am gasit forumul asta
0
27-01-2010, ora 15:27
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
NU e in sarcinata, nu are ce sa aiba, stai linistit..
0
27-01-2010, ora 18:39
crazydemon
Nu este medic/terapeut
crazydemon
buna!
am facut sex protejat.menstruatia mi-a venit.dar am devenit f sensibila la mirosuri.poate fi vorba de o posibila sarcina
(prezervativul era intact dupa incheierea actului sexual)
multumesc!
daca se poate sa imi raspunde-i cat mai repede...
0
27-01-2010, ora 18:54
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Doamne ! In cazul spus de tine, chiar NU ai dc sa iti faci griji.. Chestia cu sarcina de cele mai multe ori ne.o si inducem noi, automat, din teama uneori, dar avand in vedere ca TI.A VENIT MENSTRUATIA, nu este nici o problema. foarte rar poate venii ciclul peste o sarcina !RAR, dar nu imposibil.
0
15-02-2010, ora 16:52
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
buna mai am si io o intrb...dak fac sex cu prezervativ si terminarea lui se termina inauntru vaginului e posibil sa ramana insarcinata???sau cum ar trebuii sa procedez nu ia anticoceptionale as vrea si io niste sfaturi va rog va multumesc mult
0
15-02-2010, ora 16:57
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
...MAMA, daca faci cu prezervativ nu are cum sa ramana gravida, fie ca iti dai drumu in ea(mentionez sa fie cu prezervativ, ca sa intelegi) iei prezervative mai bune, nu dalea " 3 la 10 mii" si nu cred ca va fi problema. va fi faptul naspa doar daca este prezervativul cu un defect, sau sa se rupa in timpul actului, sa plesneasca, sau mai stiu eu ce, se poate intampla.. rar..poate, dar nu imposibil. dar cati ani ai daca nu sunt prea indiscreta de intrebi asa ceva ?
0
15-02-2010, ora 16:59
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
.. Dar mai bine pune.o sa ia anticonceptionale, e o grija in minus cum s.ar spune...
0
15-02-2010, ora 17:13
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
io am 16 ani si ea 14 si ei ii e cam frik...de aceea va tot stresez sorry..imi pare rau..dar ii e fff frik.si am inceput sa fol prezervative durex cik is cele mai bune;) mie unu nu mi-e frik dar ea moare.ink odata imi cer scuze k v-am stresat...va multumesc pt raspunsuri ;)
0
15-02-2010, ora 19:32
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Nu m.ai stresat, stai linistit, intrebam., atata tot. durex, da sunt cele mai bune.. Aa si app.. e normal sa ii fie frica, e mica are doar 14 ani, si la fete e mai.altfel, decat la baieti, baietii sunt mai "tari"ca fetele in general.. :) sper ca ti.am putut fi de folos, sa auzim de bine !
0
18-02-2010, ora 17:35
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
mai am si io o intrebare la dvs. dak nus prea stresant..


azi am facut.o cu prietena mea..de 2 ori.. prima data cu prezervativ totu a fost ok prezervativul intact...a2a oara la 20 de min pauza intre ele si s-a rupt prezervativul la 5 min dupa ce am inceput sa o facem.si io vreau sa va intreb pe dvs. prima data am ejaculat in prezervativ a2a oara prezervativul s-a rupt si nu am facut baitza ma refer e posibil sa fie insarcinata??ar fi ramas spermatozoizi??va multumesc mult
0
18-02-2010, ora 22:47
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
imi raspunde si mie cnva??va rog frumos nu stiu ce sa fac hellpp!!!va multumesc!
0
19-02-2010, ora 14:11
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
nu-mi raspunde si mie nimeni??va rog frumos inteleg cas stresant.dar macar intrb asta..suntem nelinistiti...va multumesc
0
19-02-2010, ora 19:50
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Iti va raspunde cineva cand va fi online, ca nu toti oamenii stau zilnic pe forum, si raspund si ei cand pot si cand intra. avand in vedere ca ai ejaculat in prezervativ si NU ai facut baitsa sau gen DUPA contact, este prea probabil sa fie insarcinata, ca mai pot raamane spermatozoizi..exista un risc destul de mare. acum revin cu o intrebare, si ti.o zic pe romaneste asa sau golaneste cum vrei tu... Daca ca futeti mama de ce nu sunteti si precauti ? mai ales TU ca esti baiat ? sau sa o pui sa ia anticonceptionale si e tot ok atunci, fi mai atent si tu, si nu mai fi sigur tu asa de ceea ce faci pe moment ca uite, apoi ai dubii si dai din colts in colts.. eu zic ca la anii tai ar trebuii sa fii mai precaut, si plus de asta nu i.ar venii bine un avort ei la varsta ei, pe care o are..voi sunteti mici acum, nu vedeti riscurile care le aveti,.sau nu le constientizati, mai tarziu iti vei da seama. orice ar fi cand o mai faci, fao cu prezervativ, si dupa fiecare contact spala.te tot cel mai bine, si pe maini, sa nu mai fie nici o problema. ori prezervativ mereu, ori o pui sa ia anticonceptionale.chiar daca e cam foarte mica as putea spune, sau cel mai bine du.te la doctor si vorbiti aman2 si expuneti.va problemele, ca nu e bine cum faceti asa dupa ureche. eu ti.am dat un sfat, vrei sa il urmezi bine, nu iar bine, faci dupa bunul plac. ai grija. sa auzim de bine.
0
19-02-2010, ora 21:40
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
poi si imi puteti da un sfat ce sa fac acum??conteaza dak e fertila sau nu??penisu l-am sters dar nu l-am spalat ma gandesc totusi dak nu era fertila nu cred k e insarcinata.astept raspunsul dvs va multumesc
0
19-02-2010, ora 21:48
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Nu am de unde sa stiu eu care e perioada fertila a ei, dar cand i a venit ciclul ultima data ? si app, da conteaza si perioada aceea de care zici, si ca sa sti, si inca o chestie"3 zile inainte de ciclu[ DACA ARE MENSTRA REGULATA CEEA CE NU CRED], si pe ciclu si 3 Zile dupa sunt sigure " !

"L.ai sters dar nu l.ai spalat..." zici de parca ti.ai fi sters nasul de muci, asa ar fii, dar nu e asa, nu te supara. alta data spalate fii mai atent, spalate si pe maini, ca atingandu.te, poti avea surprize apoi..
.Sfatul meu e, duceti.va la un doctor. nu o mai "ardeti" asa in cazul in care nu vreti sa fiti parinti extreem de tineri[ ceea ce nu cred] sau sa se ajunga la un avort, gandeste, te serios :).

deci revin, cand ia venit ultima data ciclul ? !
0
19-02-2010, ora 21:52
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
i-a vnt pe 27 ian si a tinut pana pe1 februarie stiu sigur k pe 27 i-a vnt si o tine 6 zile..sper sa nu fi fost fertila.doamne ajuta astept rasp dvs va multumesc mult
0
19-02-2010, ora 22:09
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
si avortul cat dureazA??e dureros??trebe acordul parintilor??mai poate face copii dupa?? nu exista pastile cva??k e doar o zi de la contact...va rog spuneti-mi si mie sfaturi is fff nelinistit.va multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns
40 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  •