e normal ce se intampla?

09-10-2006
mirculita
Nu este medic/terapeut
mirculita
La primul act sexual am terminat destul de repede undeva la 1 maxim 2 minute (am planuit si asteptat cu nerabdare evenimentul, a fost la mine acasa si am avut timp berechet - deci nu a fost facut pe furis, si nici stresat ca ne vede cineva nu am fost). La contactul nr. 2, tot la mine acasa am fost in conditii asemanatoare doar ca de data asta a durat destul de mult (peste o ora si nu am reusit sa ma termin). La nr. 3, 4, 5... etc e cand si cand, adica se intampla sa ma pot controla foarte bine si sa nu ma termin decat dupa ce i-mi zice partenera ca nu mai poate, sau de alte ori abia pot trece de 15-20 minute de la penetrare. Un lucru ce ma deranjeaza si ma pune pe ganduri este ca in timpul actelor sexuale mai indelungate, ramanem fara lubrifiere si partenera mea resimte usturimi! Nu am intalnit asemenea dificultati la actele sexuale cu durata mai scurta (pana in 20-30 min). Am folosit de fiecare data prezervativul si de fiecare data este "umeda" la penetrare si o vreme dupa(testat si cu degetometrul si uneori cu limbometrul). Care ar putea fii cauza acestei lipse de lubrifiere, si cum am putea rezolva aceata problema?...ce produs ar fii cel mai potrivit, si de unde se poate cumpara!? Banuiesc ca se gasesc produse pt lubrifiere si prin farmacie. Am discutat cu ea si de fiecare data i-mi zice ca se simnte f. bine. Am pus in discutie si marimea penisului, insa ea zice ca e f. bine asa cum este. Va multumesc
4 comentarii
0
09-10-2006, ora 00:00
mirculita
Nu este medic/terapeut
mirculita
ar mai fii ceva de adaugat, si anume o durere ce o resimnte partenera mea in timpul actului sexual cand sta intinsa pe spate si are piciorul pus pe umarul meu; durerea apare in partea de jos a abdomenului (la nivelul apendicului dar pe centru-stanga al ei)
0
09-10-2006, ora 00:00
mirculita
Nu este medic/terapeut
mirculita
ar mai fii ceva de adaugat, si anume o durere ce o resimnte partenera mea in timpul actului sexual cand sta intinsa pe spate si are piciorul pus pe umarul meu; durerea apare in partea de jos a abdomenului (la nivelul apendicului dar pe centru-stanga al ei)
0
22-02-2008, ora 00:00
Alexiaaa
Nu este medic/terapeut
Alexiaaa
probabil simte acea durere in zona d jos a abdomenului pt k dupa cum shtii acea pozitie necesita o penetrare f adank si profunda;)
0
22-02-2008, ora 00:00
Alexiaaa
Nu este medic/terapeut
Alexiaaa
aaa si faza cu lubriefierea...exista in farmacii lubrifiante durex :D destul d bune :D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: