E posibil sa am leucemie cand hemoleucograma e normala? | Forumul Medical ROmedic

E posibil sa am leucemie cand hemoleucograma e normala?

06-01-2013
zyzu
Nu este medic/terapeut
zyzu
E posibil sa am leucemie cand hemoleucograma e normala?
am de un an jumate spasme pe tot corpu, dureri de oase, de muschi, oboseala generala somn nelinistit parca nu se mai reface, am slabit prin scadearea musculaturii, in gura am un gust ciudat amar parca as avea un fier. DAR NU AM FEBRA, nu am mai avut de foarte mult timp febra temperatura corpului e intre 35 -36, hemoleucograma e normala, test hiv am facut in 2011 si 2012 si erau negative (le fac anual) cu vitaminele si mineralele nu sunt probleme. sunt prea tanar, am 23 de ani
Unde ma pot duce sa mi se faca niste investigatii mai rapide ?
4 comentarii
0
06-01-2013, ora 16:00
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
AR FI BINE SA VA GANDITI SI LA ANXIETATE ! DACA CEVA ORGANIC NU ESTE.EU AM O MULTIME DE SIMPTOME DESI NAM NIMIC FIZIC (AMFACUT ANALIZE, ECOGRAFII, RMN...SI NIMIK)
0
06-01-2013, ora 18:52
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere:
NU ai nimic..poate doar helycobacter?!?.
- fa-ti analize din fecale (scaun) costa 33 lei...si-ti da rezultatul in aceeasi zi
- in functie de rezultat, mergi la dr de fam: ai sau nu=paraziti intestinali?=
ai sau nu= helycobacter?
si=ti va da sau nu tratament.
- mananca cate putin si des
- bea multe lichide
- nu fuma pe stomacul gol
- dormi noaptea 6-7 ore
- Nu mai sta n ore pe net
sanatate
0
06-01-2013, ora 19:04
zyzu
Nu este medic/terapeut
zyzu
nu stiu ce sa zic, posibil sa am anexie ca nu imi dau pace simptomele astea. cand sunt concentrat la ceva ba ma ia junghirile, ba spasmele. am incercat sa mai raresc tigarile si cafeaua dar mie greu. muncesc, am mai multe activitatii care sunt solicitante fizic si psihic. inainte le faceam fata cu usurinta eram plin de energie seara cand ma puneam in pat dormeam bustean. acum le fac fata cu greu si somnul mai mult ma oboseste decat sa ma refaca. Dar durerile si spasmele astea chear ma scot din sarite.cele in abdomen ma dor cel mai tare
0
07-01-2013, ora 00:38
zyzu
Nu este medic/terapeut
zyzu
adevaru e ca mai fumez pe nemancate k nu am timp sa mananc, ma treze"sc greu si nu mai am timp sa mananc si plec la munca. Helycobacter nu a m facut analiza, o sa ma duc sa fac, bacteria e prezenta la peste 50% din populatie, mai ales la noi. O sa fac si de paraziti intestinali si revin cu rezultatele. Scaunu e schimbat de ceva vreme
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tehnologie de editare genetică, folosită pentru tratarea leucemiei avansate, rezistente la tratamentele obiÈ™nuite
  • Terapia STAb-T - un nou tratament pentru leucemia limfoblastică acută T (LAL-T)
  • Un program celular activ doar în timpul dezvoltării fetale previne leucemia
  •