e posibil sa fie o dereglare sau sunt insarcinata?

21-07-2009
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
iau anticonceptionale de 3 luni...acum 3 zile am terminat folia, si in mod normal zilele astea trb sa'mi vina...da nici o schimbare...e posibil sa fie vreo dereglare sau io stiu...sau pot fi insarcinata??? pr meu nu a ejaculat in mn...da totusi mi'e teama...ajutati'ma si p mn va rog
merci
5 comentarii
0
21-07-2009, ora 20:06
alexxy_a
Nu este medic/terapeut
alexxy_a
Daca le-ai luat corect (n-ai avut tratamente cu antibiotic, scaune moi sau voma imediat dupa administrarea pastilei) nu se pune problema de sarcina. Nu e o regula sa-ti vina in primele 3 zile, mai asteapta, probabil e o mica dereglare.
0
21-07-2009, ora 20:08
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
da e adv k dak iei mult timp...pot provoca infectii vaginale sau chiar infertilitate..?ca eu vreau sa renunt sa mai iau...:(
0
21-07-2009, ora 20:10
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
le'am luat corect...
0
21-07-2009, ora 20:15
alexxy_a
Nu este medic/terapeut
alexxy_a
N-au treaba cu infectiile vaginale; de infertilitate si eu am auzit ceva, insa sunt doar zvonuri, ca si multe altele. Pe unele antic scrie ca efect advers infertilitatea, dar asta se intampla probabil daca nu sunt luate cum/cand/de cine trebuie..nu stiu sa-ti spun exact. Oricum, daca ti-au fost prescris de un medic, e totul ok.
Eu zic sa mai astepti cateva zile, si daca nu vine, mergi la doctor, cu siguranta e o dereglare.
0
21-07-2009, ora 20:31
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
totusi mi'e teama cu infertilitatea asta.pt k am citit multe cazuri si m'au cam pus pe ganduri.plus fete kre au facute anumite chisturi din cauza lor...nush c sa zic.:-s ti'am zis..ma bate gandu sa renunt..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •