e posibil sa fiu gravida?

28-06-2010
mirelly
Nu este medic/terapeut
mirelly
folosesc de 2 ani de zile contraceptive, asta dupa un avort nefericit:(..luna trecuta am terminat pe 19 mai pastilele iar duminica pe 23 am avut relatii sexuale fara protectie suplimentara, knd in aceasi zi mi-a venit si ciclul(intotdeauna imi venea menstra corect, cand luam pastile, duminica).nu am mai luat pastile luna aceasta in continuare, m-m hotarat sa fac o luna pauza, normal daca as fi luat pastilele, duminica trecuta ar fi trebuit sa imi vina menstruatia dar nu a venit.precizez ca de luna trecuta, din data de 23 mai ziua cand mi-a venit si ciclul nu am mai avut nici un contact sexual, de aia am hotarat sa iau si o pauza..insa s-a facut o saptamana de cand mi-a intarziat ciclul, am si licenta si o groaza de stres, iar intarzierea asta ma omoara si mai mult..ar putea fi vreo posibilitate sa fiu gravida, sau o simpla raceala?de o saptamana sunt unflata in zona uterului, ma dor sanii si ma simt ca un balon, simptome ca inante de ciclu, doar ca nu mai vine:(..as vrea sa stiu ce se intampla, sa ma duc la un doctor sau sa mai astept cateva zile?va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul