e posibil sa fiu gravida?

02-10-2012
madalinamada
Nu este medic/terapeut
madalinamada
iau anticonceptionale dar am fost racita si am luat antibiotice.stiam ca anticonceptionalele isi pierd din efect in urma tratamentelor cu antibiotice de aceea in urma actului sexual prietenul meu nu a ejaculat inauntru.se poate sa fiu insarcinata daca am avut ceva dureri sub burta de cateva zile si am temperatura 37, 1.
3 comentarii
0
03-10-2012, ora 12:15
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Durerile de burta si temperatura crescuta nu sunt motive de a suspecta o sarcina.
0
03-10-2012, ora 16:39
madalinamada
Nu este medic/terapeut
madalinamada
m-am panicat si pt faptul ca nu am nici un simptom cum ca as raci:durere de gat, stranuturi sau altele si mi-a dat semne de intrebare temperatura...multumesc mult de raspuns...
0
05-10-2012, ora 13:59
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Raceala nu amana menstruatia, numai inflamatia pelvina ( raceala la ovare cum o mai numesc medicii) poate cauza dereglari ale menstruatiei, insa NU raceala cu simptome caracteristice gripei.
Poti fi grav bolanva si menstruatia tot iti va veni daca nu-i vorba de vreo boala in zona genitala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •