e posibil sa fiu insarcinata?

10-02-2011
krystinutza
Nu este medic/terapeut
krystinutza
buna am si eu o problema si sper ca ma poate ajuta cineva cu cateva pareri. Mi-a intarziat ciclu 7 zile dupa care mi-a venit o scurgere maronie care a durat cam 6 zile si cantitate redusa dupa care s-a facut rosiatica si inca nu mia trecut. Niciodata n-am patit asa ceva si nici sa tina asa de mult ciclu. In plus de cateva zile am greturi oare e posibil sa fiu insarcinata?
3 comentarii
0
12-02-2011, ora 22:27
sasha1988
Nu este medic/terapeut
sasha1988
Buna Krystinutza,
Nu sunt experta in astfel de probleme insa cred ca cel mai simplu mod de a rezolva acesta enigma este sa mergi la un ginecolog si sa faci analize in acest sens sau mai practic sa iti faci un test de sarcina, asa vei spulbera orice dubiu.
Multa bafta!
0
13-02-2011, ora 09:28
andy25
Nu este medic/terapeut
andy25
buna,
sincer cand apar probleme ginecologice de orice fel, e bine de mers la ginecolog.orice durere, orice ti se pare ca nu e in regula trebuie discutat cu ginecologul. unele femeii sangereaza mai mult, altele mai putin, sau se intampla uneori sa sangerezi din senin.poate fi o raceala sau poate fi o alta problema, nu evita cabinetul ginecologului chiar si numai sa intrebi una alta. mai degraba sa previi decat sa combati vreo boala sau doar o simpla raceala. daca ai sa citesi comentariul meu 'pot fi anticonceptionalele de vina' ai sa vezi ca si eu am probleme destul de grave dar eu din pacate nu stiu cum asi putea ajunge la un ginecolog.nu-ti fie teama poate fi ceva banal, sa fi racit un pic, mergi la medic si totul va fi bine. iti doresc multa sanatate si sper sa fie totul bine. o zi minunata
0
16-02-2011, ora 14:25
andy25
Nu este medic/terapeut
andy25
buna,
nu stiu daca ai reusit sa ajungi la medic cum te-am sfatuit in mesajul anterior, cert este ca eu am reusit sa ajung, pentru ca si eu am patit ceva de genul a ce ai patit tu. problema este ca la mine deja trecusera 2 sapt de cand nu-mi mai treceau problemele. am fost la medic si am aflat ca fusesem insarcinata dar ceva nu fussese in regula cu copilul si s-a declansat avortul. sangerarile nu mai incetau pt ca trebuie sa elimini totul din interior ca sa nu apara o infectie.uneori organismul te ajuta sa elimini dar uneori e nevoie de ajutorul medicului. la mine cred ca a fost de vina si faptul ca am luat anticonceptionale 4 ani si dupa am incetat sa le iau. cine stie ce nu a fost inneregula. cert este ca eu te sfatuiesc sa mergi la un medic, indiferent daca deja ti-a trecut sangerarea, poate a fost doar o simpla raceala la burta, dar si aceste raceli trebuiesc tratate ca sa nu te trezesti apoi cu chisturi pe ovare. nu te speria totul va fi bine, fati curaj si mergi la un medic, poate e doar o reactie mai ciudata a organismului. da ca sa fii linistita ca e totul inregula dute la medic. sper sa te fi convins sa faci acest pas.multa sanatate.o zi minunata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •