e recomandat sa fac pauza de la anticonceptionale?

15-12-2007
ioana10
Nu este medic/terapeut
ioana10
am 22 de ani si iau yasmin de 8 luni. e bine sa fac pauza? unii spun ca e bine, altii ca ar deregla organismul. nu stiu ce sa fac. nu am avut probleme cauzate de pilule, doar niste dureri de cap f puternice, dar foarte rare, nu stiu daca au fost de la pilule, chiar daca nu am mai avut genul asta de dureri de cap. deci e bine sa fac pauza? si daca fac, dupa cat timp sa fac si pe ce perioada? multumesc.
2 comentarii
0
16-12-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu este indicată pauza dacă nu sunt probleme deosebite. Pot apărea mici neplăceri (dereglări ale menstrei, mai ales) atât la pauză cât şi la reluarea de după pauză.
0
01-06-2011, ora 20:07
real18
Nu este medic/terapeut
real18
as vrea si eu sa va intreb...daca am facut pauza dupa 6 luni de anticc yasmin(la recomandarea doctorului)e normal sa'mi intarzie..mentionez ca dupa cele 6 luni imi venea normal iar acum trebuia sa'mi vina luni dupa acelasi program dar deja mi'a intarziat 3 zile..va rog sa'mi raspundeti:|
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pauza la anticoncepționale și riscul apariției simptomelor psihiatrice
  •