E urgent: prezevativul a ramas in vagin cateva secunde

04-11-2013
raissa981
Nu este medic/terapeut
raissa981
Buna seara, am si eu o problema, duminica seara am facut dragoste cu prietenul meu(protejat) si a exaculat in prezervativ, problema este ca prezervativul a ramas in mine.nu a durat mai mult de 10 secunde si l am scos. (pastila de a 2 a zi nu am luat-o).pe data de 4 trebuia sa imi vina menstruatia dar nu mi a venit.eu mai am si dereglari(de multe ori mi a intraziat si 2saptamani), sa zicem ca nu i panica. dupa ce am scos prezervativul din vagin, la aprozimativ 10minute am fost la baie de am facut pipi si dupa un dus. este posibil sa fii ramas insarcinata?? este urgent, va rog raspundeti.
4 comentarii
0
05-11-2013, ora 07:22
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Exista posibilitatatea sa ramaneti insarcinata! Dc aveati cicluri regulate si trebuia sa vina menstruatia pe 4 atunci sansele de a ramane gravida pe 3 erau mici!
0
05-11-2013, ora 15:06
raissa981
Nu este medic/terapeut
raissa981
Luna trecuta mi a venit pe data de 4. acum asteptam tot pe 4 sa imi vina menstruatia, dar nu mi a venit. ce pot face in situatia asta? pastila de a 2 a zi degeaba o iau acum, nu?
0
05-11-2013, ora 15:19
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
E tarziu sa luati pastila! Tb sa asteptati si dc nu vine menstruatia in 2 sapt facetitest de sarcina!
0
05-11-2013, ora 15:22
raissa981
Nu este medic/terapeut
raissa981
daca fac acum testul nu o sa am niciun raspuns sigur, nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: