ea are hepatita b.. la cat timp trebuie sa-mi fac analize?

25-08-2009
spyke007
Nu este medic/terapeut
spyke007
Am si eu o problema daca ma puteti ajuta.De curand am fost cu o fata vreo doua serii nu am facut nimik in afara de faptul ca ne-am sarutat, dupa care sa aflu seara urmatoare ca are hepatita b pozitiv, dupa cat timp pot sa ma duc sa-mi fac analize, va multumesc.
7 comentarii
0
25-08-2009, ora 11:15
spyke007
Nu este medic/terapeut
spyke007
Exista riscul sa fi luat hepatita b?????????????????????????
0
25-08-2009, ora 17:02
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
NU exista acest risc decat daca ficatul tau este la fel de intoxicat sa si al ei, lucru care in general este rar intalnit si daca ar fi asa ai fi avut deja hepatita atunci cand ai sautat.-o.

Hepatita B nu este deloc asa de contagiosa asa cum se crede caci altfel toate cadrele medicale ar fi bolnave. Stai linistit !
Daca nu ma crezi da-mi mie fata sa ti-o "tuk" eu un pic sa vezi ca mie nu mi-e frica...:-)
0
25-08-2009, ora 19:56
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
"Daca nu ma crezi da-mi mie fata sa ti-o "tuk" eu un pic sa vezi ca mie nu mi-e frica...:-)" - pt. un viitor homeopat nu-mi place afirmatia asta ;)))))))))))))))))))


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
26-08-2009, ora 18:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poti sa mergi sa-ti faci analizele dupa doua luni de la contactul cu saliva bolnavului cu hepatita B.
0
26-08-2009, ora 21:44
spyke007
Nu este medic/terapeut
spyke007
ce sanse sunt sa fi luata hepatita b??????????????????????
0
27-08-2009, ora 06:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Hepatita B se poate lua prin saliva, dar acum depinde de tipul clinic de hepatita pe care il are prietena ta, in ce stadiu este boala, sunt bolnavi care sunt putin contagiosi, sau chiar deloc. Ai sanse sa nu fii infectat, dar poti sa si fii. Daca nu esti infectat cu HVB si iti iubesti prietena, doresti sa ramai cu ea, te poti vaccina contra hepatitei B.
0
27-09-2018, ora 14:18
Numele
Nu este medic/terapeut
Numele
Buna ziua, la cat timp de la contaminare se pot face analizele pentru a avea un rezultat concludent? Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiu: terapia antivirală care elimină complet virusul hepatic B
  • Hepatita B, combătută de o nouă imunoterapie „extrem de eficientă”
  •