Echipament medical folosit

02-05-2011
sorina35
Nu este medic/terapeut
sorina35
Recent am incercat sa gasesc un aparat de buna calitate Panoramic Dental cu raze X, cu toate cele, pentru clinica mea si, desi nu intentionam sa cumparar unul folosit, bugetul meu era de pana la $12.000. Aveam nevoie precis de un aparat complet digital si compatibil cu imprimanta. In plus, trebuia sa fie potrivit pentru aplicatii pentru adulti, pediatrice si ATM.

Dupa multe cautari si comparatii pe piata locala, am ajuns pe MedWOW, portal de echipament medical online, la fel ca Dotmed sau altele insa cu caracter pronuntat international si, desi nu sunt foarte familiarizat cu internetul, gasesc ca motorul de cautare este realmente usor de folosit. Practic poti alege sa vizualizezi aparatele in diferite game de preturi si sa le compari, astfel ca a fost usor sa gasesc repede ce cautam. Am trimis un email vanzatorului si am optat si pentru a primi oferte competitive de la alti cativa dealeri de echipament stomatologic, in final cumparand de la acela dintre ei care avea cam acelasi pret dar era mai aproape de zona in care ma aflu astfel ca datorita pretului transportului mi-a revenit mai ieftin. In cele din urma sunt destul de multumit de echipamentul cumparat, iar faptul ca a fost folosit pana la momentul cumpararii iar pretul a inclus demontarea si re-instalarea m-a linistit in privinta starii lui.
1 comentarii
0
04-05-2014, ora 16:46
medicadent.ro
Nu este medic/terapeut
medicadent.ro
Uite daca te intereseaza aparatura poti intra pe medicadent.ro si gasesti orice ai avea nevoie pentru cabinetul tau
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.