ecografie abdominala: concluzia a fost dismorfism anatomic colecistic

10-03-2010
tynuta
Nu este medic/terapeut
tynuta
acum 5 luni in urma am facut o ecografie abdominala, la care concluzia a fost dismorfism anatomic colecistic. trebuie sa mentionez ca doctorul m-a pus sa mananc o ciocolata in fata dansului, pentru ca cica am fierea prea mare. am mancat-o si iar m-a examinat, dar nu s-a produs nici o schimbare. intrebarea mea este, de ce din acel moment ma inteapa, sau chiar ma doare uneori in partea dreapta, sub coasta, pe unde a insistat dansul? pana atunci nu am avut probleme de acest fel.
5 comentarii
0
10-03-2010, ora 23:00
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Autosugestie, probabil.
0
11-03-2010, ora 16:22
tynuta
Nu este medic/terapeut
tynuta
RASPUNS PENTRU ECLECTICA.
NU, CHIAR NU ESTE VORBA DESPRE AUTOSUGESTIE, ATATA TIMP CAT, ATUNCI CAND MA INTEAPA, NU SUNT IN STARE NICI MACAR SA STAU IN PICIOARE.
0
11-03-2010, ora 16:24
tynuta
Nu este medic/terapeut
tynuta
VA ROG, DACA SE POATE SA IMI RASPUNDA UN MEDIC, LA INTREBAREA MEA. VA MULTUMESC.
0
11-03-2010, ora 20:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Fiind o anomalie anatomica de pozitie / alcatuire / structura a colecistului [ colecistul cudat este mai frecvent ], e posibil ca, datorita examinarii prelungite, sporite si insistente a medicului sa se fi deranjat putin zona respectiva, care este bine reprezentata nervos. Dar va trece, una-doua saptamani sa nu mananci gras, prajit, fara mazare, varza, castraveti, rosii, ou moale, ciocolata, fara alcool, si va trece. Daca mereu ai avut neplaceri si ai inca din cauza acestui colecist sfatul meu este sa -ti faci curaj si sa te prezinti la chirurg pentru a-l scoate.Numai bine!
0
12-03-2010, ora 21:38
tynuta
Nu este medic/terapeut
tynuta
VA MULTUMESC MULT PENTRU RASPUNS.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ecografia abdominală - când se face și ce poate descoperi
  •