ecografie mamara

26-03-2008
alladreaming
Nu este medic/terapeut
alladreaming
Buna ziua,
Am 25 de ani si de curand am facut o ecografie mamara din care a reiesit ca am la ambele axile rari ganglioni cu pattern sugestiv reactiv. Imi puteti spune si mie ce reprezinta acest lucru? Doctorul mi-a zis ca nu am nimic in neregula la sani dar nu m-a lamurit in privinta acestor ganglioni si sunt putin nelinistita. Mi-a spus doar sa revin la un alt control dupa 6 luni.
Multumesc pentru raspuns.
4 comentarii
0
26-03-2008, ora 00:00
dobrinanca20
Nu este medic/terapeut
dobrinanca20
Buna, in primul rand nu trebuie sa iei anticonceptionale ( in cazul in care iei), daca ti'a prescris un tratament pe baza de gel... e bine, de aceea te cheama la control dupa 6 luni! daca nu... te sfatuiesc sa consulti un alt medic... de la Spitalul Elias, pe dnul dr.Parvu! O sa te ajute f mult. Bafta!
0
26-03-2008, ora 00:00
alladreaming
Nu este medic/terapeut
alladreaming
Doctorul nu mi-a dat niciun tratament, nu iau anticonceptionale oricum. Asistenta m-a intrebat daca ma epilez la subrat eu i-am spus ca ma rad si a zis ca de la asta e, dar doctorul nu a mai comentat nimic.
Multumesc pt indrumari!
0
26-03-2008, ora 00:00
MihaelaPopa
Nu este medic/terapeut
MihaelaPopa
in urma unei ecografii mamare, medicul oncolog mi-a zis ca am fibroadenom la sanul stang, ce inseamna asta mai exact si ce riscuri implica, mai ales ca vroiam sa-mi fac un implant cu silicon?Mersi
0
29-01-2014, ora 20:08
AnonimMaria
Nu este medic/terapeut
AnonimMaria
Buna ziua! Am facut o mamografie in urma careia a rezultat :
Sani cu structura glandulara densa.
Denisitati nodulare in Ci in stanga bine delimitate.
Fara densitati nodulare, fara distorsiuni athitecturale si fara microcalicificari in dreapta.
Axilele cu ganglioni inflamatori cronici.

Cod: BI-Rads=0

Va rog frumos sa ma lamuriti daca este un motiv de ingrijorare dupa acest diagnostic.
Mentionez ca sunt operata : histerectomie totala - acum zece ani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: