ecografie pelvina

29-04-2009
oana91
Nu este medic/terapeut
oana91
buna ziua...as avea o prima intrebare..dak ma puteti ajuta..am fost acu 2 zile la ginecolog, si mia dat sa fac o ecografie, am facut aceasta ecografie si rezultatul a fost:vezica urinara:normala, uter :normal, ovar dreot normal, dar ovar stang cu imagini foliculare.trompa stanga cu lama de lichid, discreta congestie parametriala stanga iar in concluzie :anexista stanga.as vrea si mias dori ff mult dak mati putea lamuri...va multumesc
2 comentarii
0
30-04-2009, ora 20:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Anexita stanga- ce vrei sa stii??Ai o inflamatie, o infectie la nivelul trompei stangi si imprejurul ei- congestie parametriala-...Rezultatul trebuie sa-l vada ginecologul si sa-ti dea terapie, cred ca ti-a si dat.Urmeaza tratamentul, evita frigul si umezeala [ ar fi bine ca zilele urmatoare sa stai in casa caci se face mai frig ], evita relatiile sexuale cat faci tratament si mergi la control cand ai terminat medicamentele.Tasteaza pe net "anexita" si vei afla mai multe despre ea.Numai bine!
0
01-05-2009, ora 15:16
oana91
Nu este medic/terapeut
oana91
multumesc.am luat tratamentul si il iau..mia dat orgametril si supozitoare...si viata sexuala nu miam inceputo...multumesc de raspuns..sper sa fie bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.