ecou in ureche...

18-04-2013
Relyca
Nu este medic/terapeut
Relyca
Buna ziua!

Mama mea este operata la urechea stg. de 2 ori la fostul Sp Panduri, din Bucuresti in anul 1970 respectiv in anul 1972, dg., , otoscleroza' Dupa a doua operatie a rams cu ameteala, iar auzul este diminuat apropae total.I s-a interzis purtarea unui aparat(proteza auditiva). In timp s-a accentuat ameteala, i s-a prescris diazepam si torecan plus multe vitamine, si i-a fost afectata treptat si urechea dreapta, in sensul ca i-a scazut auzul. Aseara s-a odihnit putin si cind s-a trezit, a simtit un ecou in ureche, nu mai aude clar cu urechea dr. si este foarte panicata si agitata.

ce ma sfatuiti?

MULTUMIRI ANTICIPATE.
4 comentarii
0
18-04-2013, ora 07:01
dan5
Nu este medic/terapeut
dan5
Bunaziua.ma numesc dan am o feyita de 10 ani si in timpul nopti respira greu si mai mult in git se umflla, o doae doar cin inghite.am fost la medicul de familie si mi sa spus ca are polipi i sa dat un tratament printre care si un sprey care dadea citeva puri in git si se simtea mai bine, respirind mai bine dar dupa o anumita perioada se umfla din nou in git si respira greuavea asa zisavorba populara vorbesti pe has.ce-mi recomandati din cele spuse.va multumesc.
0
18-04-2013, ora 08:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
in ambele cazuri este nevoie de consult ORL
pentru Doamna...este obligatoriu internare in clinica orl, cu investigatii si tratament
pentru copil... un tratament pregatitor si operatie de scoaterea polipilor
0
14-07-2014, ora 22:16
adina_rus93@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
adina_rus93@yahoo.com
Buna ziua.
Mama mea a fost operata la urechea stanga de vreo 8luni deoarece medici i-au gasit o infectie foarte mare la ureche si ia schimbat tot cartilajul de la ureche cu unul de plastic. Inainte de operatie avea ameteli si simtea ca se sufoca asa ne-am dat seama ca este ceva in neregula cu ea, acuma dupa operatie ametelile si sufocarea continua am mers la diferiti medici, am facut diferite analize si nimeni nu i-a gasit nimic doar ii dadeau medicamente care ii provoca si mai rau ametelile si sufocarea, incepuse sa vomite si de la un timp a inceput sa o doara si picioarele.
Ce ma sfatuiti?
Va multumesc.
0
16-07-2014, ora 10:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa reveniti la medicul care a operat urechea...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: